Liga prvaka: Bayernu šesti naslov

0

Bayern je šesti put osvojio Ligu prvaka. U Lisabonu je svladao Paris Saint Germain  s 1:0 golom Comana  u 59. minuti. Tako se izjednačio s Liverpoolom na trećem mjestu vječne liste.

Milan ima 7, a Real Madrid 13 trofeja. Parižanima je ovo bio prvi finale Lige prvaka. Ivan Perišić je za Bayern odigrao posljednju četvrtinu utakmice zamijenivši strijelca jedinog gola. Postao je 11. hrvatski nogometaš s osvojenom Ligom prvaka.

Posljednjih 8 sezona pobjednička momčad ima u svojim redovima bar jednog hrvatskog igrača. Taj niz je počeo 2013. Mario Mandžukić upravo s Bayernom. Prije Omišanina Perišića Ligu prvaka osvojio je još samo jedan Dalmatinac, Makaranin Alen Bokšić kao igrač Olimpiquea Marseillea1993., kad je Kup prvaka preimenovan u Ligu prvaka.