Liga prvaka: City okrenuo Barcelonu

0

Liga prvaka nastavljena je četvrtim kolom u skupinama A, B, C i D. Manchester City je u derbiju kola okrenuo vodstvo Barcelone i slavio s 3:1.

U skupini A igrali su Ludogorec-Arsenal 2:3 i Basel-Paris Saint Germain 1:2. Ludogorec je u Sofiji već u prvih 15 minuta golovima Cafua i Keserua poveo 2:0, ali se Arsenal do poluvremena vratio u egal zahvaljujući Granitu Xhaki i Olivieru Giroudu. Presudio je Mesut Ozil u 88. minuti. Parižanima je prednost u Baselu donio Matuidi u završnici prvog poluvremena. Petnaest minuta prije kraja izjednačio je Zuffi. U 84. je Serey Die dobio drugi žuti karton, a PSG je brojčanu prednost realizirao u 90. minuti golom Meuniera. Arsenal i PSG su s po 10 bodova već osigurali osminu finala, dok Basel i Ludogorec imaju po 1 bod.

U skupini B igrali su Benfica-Dinamo Kijev 1:0 i Bešiktaš-Napoli 1:1. Domagoj Vida bio je kapetan Dinama, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena skrivio je jedanaesterac koji je realizirao Eduardo Salvio. Sredinom nastavka i gosti su imali penal, koji Junior Moraes nije realizirao. Strinić i Rog nisu bili u kadru Napolija koji je izvukao bod u Istanbulu. Bešiktaš je poveo penalom Quaresme u 79. minuti, no već tri minute ranije izjednačio je Hamšik sjajnim udarcem s oko 25 metara. Napoli i Benfica imaju po 7 bodova, Bešiktaš 6, Dinamo Kijev 1 bod.

U skupini C igrali su Borussia Moenchengladbach-Celtic 1:1 i Manchester City-Barcelona 3:1. Jozo Šimunović zbog ozljede nije bio u sastavu Celtica kojeg je Borussia načela nakon pola sata igre. Asistirao je Thorgan Hazard, a volejem s 10 metara poentirao Lars Stindl. U 75. je Korb skrivio penal i dobio crveni karton, a Dembele donio Celticu bod. Ivan Rakitić je bio u početnoj postavi Barcelone, koja je na Etihadu povela sredinom prvog poluvremena kad je Neymar uposlio Messija. Do poluvremena je City izjednačio nakon što je lijepu akciju zaključio Gundogan. Preokret je zaključio De Bruyne u 51. minuti iz slobodnog udarca. Deset minuta kasnije, Enrique je uveo Ardu Turana umjesto Rakitića. Nije to pomoglo Barceloni, dapače, još je Gundogan na pas Aguera pečatirao pobjedu Citya. Barcelona ima 9 bodova, Manchester City 7, Borussia Moenchengladbach 4, a Celtic 2 boda.

U skupini D igrali su Atletico Madrid-Rostov 2:1 i PSV-Bayern 1:2. Šime Vrsaljko bio je u početnoj postavi Atletica kojem je Griezmann u 28. minuto donio vodstvo. Već dvije minute kasnije izjednačio je Azmoun. Da sva tri boda ostanu u Madridu pobrinuo se svojim drugim golom Griezmann, i to duboko u sudačkoj nadoknadi. U Eindhovenu je Arias u 14. zabio za PSV, da bi Lewandowski u 34. iz penala i 74. minuti donio Bayernu preokret. Atletico ima svih 12 bodova, Bayern 9, PSV i Rostov po 1.