Liga prvaka: Jug CO upisao pobjedu, prvi poraz Mladosti

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili su talijanski Sports Management iz Verone s 9:8 (3:5, 4:0, 1:2, 1:1) u susretu četvrtoga kola B skupine vaterpolske Lige prvaka, dok je Mladost poražena u Pireju od Olympiacosa s 13:8 (3:0, 3:4, 4:3, 3:1).Dubrovčani su u sudaru do sada dviju neporaženih momčadi bili bolji i pobjedom 9:8 nastavili su pobjednički niz.

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 1:3, a dva gola prednosti imali su i na koncu prve četvrtine (3:5). Jug je preokrenuo rezultat u drugoj četvrtini koju je dobio sa 4:0, a do kraja susreta gledali smo neizvjesnu utakmicu. U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 8:7 za Jug. Verona je izjednačila na 8:8, a gol odluke zabio je Loren Fatović. Zanimljivo, u posljednjih šest minuta nije postignut niti jedan gol.

Jug su do pobjede predvodili Maro Joković, Javier Garcia i Luka Lozina s po dva gola, dok su u talijanskim redovima najefikasniji bili Stefano Luongo s četiri, te Edoardo di Somma s dva gola.

Mladost je na gostovanju u Grčkoj izgubila od Olympiacosa 13:8, upisavši prvi poraz ne samo u Ligi prvaka već i sveukupno ove sezone.

Na ljestvici vodi Jug CO sa 12 bodova, Sport Management je drugi s devet bodova, dok je Mladost treća sa sedam bodova. Splitski Jadran je šesti s tri boda.