Lokomotiv nadigrao Cedevitu

0

Cedevita je u prvom kolu skupine E druge faze Eurolige izgubila u Zagrebu od ruske Lokomotive Kuban s 89:75.

Hrvatski prvak je imao plus 7 na početku druge četvrtine da bi gosti do poluvremena napravili ključnih 34:18.U nastavku je momčad Veljka Mršića nakratko došla na minus pet ali to je bilo sve. Bilo bi daleko neizvjesnije da domaći nisu promašili čak 11 od 22 slobodna bacanja.James White je postigao 14 poena, centri Miro Bilan i Luka Žorić dodali su po 12 poena. Amerikanac u redovima Lokomotiva Malcom Delaney od prvih 30 poena svoje momčadi postigao je 22 a utakmicu je završio s 31 poenom i 8 asistencija te je postao je MVP prvog kola TOP-a 16 Eurolige.

Lokomotiv je zasluženo pobijedio. Imali smo priliku vidjeti atletski izuzetno moćnu momčad, praktički na niti jednoj poziciji im nismo uspjeli parirati. Bili su brži i reaktivniji, a ono što bode u oči je naš šut s linije slobodnih bacanja od 50%. Objektivno smo naletili na bolju momčad i iz ovog poraza trebamo nešto naučiti te u idućim utakmicama moramo biti bolji, izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.Cedevita u drugom kolu gostuje kod turske Darussafake Dugus.

U istoj skupini Anadolu Efes je s 85:84 svladao prvaka ABA lige Crvenu Zvezdu a koš odluke postigao je Dario Šarić tri sekunde prije kraja. Šibenčanin je utakmicu završio s 12 poena i 4 skoka. Gosti su krajem treće četvrtine imali plus 15 i bili su jako blizu velikom iznenađenju. Fenerbahče je u Istanbulu u zadnje dvije minute slomio otpor Panathinaikosa. Za konačnih 82:75 najzaslužniji su Ekpe Udoh sa 16 i Luigi Datome s 15 poena.

U skupini F Laboral Kutxa našeg trenera Velimira Perasovića razvalila je Žalgiris usred Kaunasa,sredinom druge četvrtine bilo je nevjerojatnih 49:22. Darius Adams je sa 16 poena predvodio momčad iz Baskonije koja je na kraju slavila s 89:68. Real je u Madridu okrenuo minus 14 protiv njemačkog prvaka Brose Basketsa. Odlučila je trica Sergia Rodrigueza 20 sekundi prije kraja za 80:77. Rodriguez je u odsustvu ozlijeđenih Rudya Fernandeza i Sergia Llulla potpuno preuzeo odgovornost i utakmicu završio s 22 poena i 8 asistencija.