Lučić i Konjuh u 2. kolu Charlestona

0

Dvije najbolje hrvatske tenisačice, Mirjana Lučić Baroni i Ana Konjuh, ušle su u drugo kolo jakog WTA turnira na zelenoj zemlji američkog Charlestona.

Lučić je ostavila na tri gema Kineskinju Shuai Peng. Za 6:2, 6:1 bilo joj je dovoljno sat i 11 minuta. Otvorila je dvoboj s 4:0 pa u zadnjem gemu prvog seta spasila četiri break-lopte prije nego što je realizirala svoju drugu set-loptu. I drugi je set Lučić otvorila na isti način, zaključivši ga još jednim breakom. U drugom će kolu Lučić igrati s 11. nositeljicom, Francuskinjom srpskih korijena Kristinom Mladenović.

Konjuh je u oba seta dala po tri gema bugarskoj kvalifikantici Sesil Karatančevoj, pobjednici juniorskog Roland Garrosa iz 2004. koja je iza sebe imala i doping-aferu i 6 godina nastupa za Kazahstan (2009-2015). Protiv 8 godina mlađe (26-18) Konjuh, Karatančeva nije imala rješenja. Ana je povela 3:1, ispustila prednost, pa dobila 5 gemova zaredom za 6:3, 2:0. Bugarka se vratila na 2:2, Konjuh povela 4:2, izgubila servis, pa uzela posljednja dva gema. 6:3, 6:3 za sat i 22 minute. Konjuh u 2. kolu čeka bolju iz dvoboja 14. nositeljice, Ruskinje Darie Kasatkine, i Kineskinje Saisai Zheng.

Donna Vekić ispala je u prvom kolu poljskih Katowica. Uzela je samo 5 gemova Belgijki Kristen Flipkens. Bilo je 1:6, 4:6 za samo 57 minuta. Flipkens je status 9. nositeljice stekla otkazom glavne zvijezde turnira, Poljakinje Anješke Radwanske. Opravdala ga je osvajanjem prvih pet gemova, da bi Vekić spasila set-loptu i ipak došla do počasnog gema. Drugi je set presudio break kod 1:1, Vekić nije dobila priliku za povratak.

Polovičan uspjeh imali su naši kvalifikanti u prvom kolu marokanskog Marrakecha. Franco Škugor je izgubio od Španjolca Alberta Montanesa s 4:6, 4:6 za sat i 33 minute. Izgubio je servis kod 3:3 u prvom setu, u drugom je poveo 4:2 da bi Španjolac osvojio četiri gema zaredom.

Nikola Mektić dobio je domaćeg igrača Redu El Amranija sa 7:5, 6:3 za sat i 51 minutu. Čak sat i 9 minuta trajao je prvi set u kojem je El Amrani vodio od 3:0 do 5:2. Mektić je realizirao svoju tek desetu break-loptu u meču i dobio 5 gemova zaredom. U drugom setu je El Amrani imao loptu za 2:0, da bi mu Mektić uzeo servis u 3. i posljednjem gemu. Sljedeći Mektićev protivnik bit će 8. nositelj, Čeh Jiri Vesely, ili Španjolac Inigo Cervantes.

Borna Ćorić je kao 3. nositelj izravno u osmini finala. Protivnik će mu biti Talijan Simone Bolelli ili Japanac Taro Daniel.