Lučić prošla, Konjuh prekinula

0

Mirjana Lučić-Baroni ušla je u osminu finala WTA turnira ASB Classic u Aucklandu na Novom Zelandu. Meč Ane Konjuh i Belgijanke Kristen Flipkens je prekinut kod 6:4, 2:5.

Mirjana Lučić-Baroni godinu je otvorila pobjedom protiv 8 godina mlađe (34-26) i dvostruko slabije rangirane (79-157) Njemice Mone Barthel, koja je mjesto u glavnom ždrijebu izborila kroz kvalifikacije. Lučić-Baroni je slavila sa 6:3, 3:6, 6:3 nakon 1 sata i 50 minuta igre, čime je uzvratila Njemici za poraz u Luksemburgu 2015. U prvom je gemu Lučić-Baroni spasila, u drugom propustila dvije nepovezane break-lopte. Kod 3:3 je izvukla 0-40, u sljedećem gemu načinila break, pa na servisu za set spasila četiri break-lopte i realizirala petu set-loptu. U drugom setu je Lučić-Baroni oduzela servis Barthel kod 1:1, ali je odmah ispustila prednost, a kod 3:4 još jednom izgubila gem na svom početnom udarcu. Treći je set Lučić-Baroni otvorila s 3:0 i 0-40. Nije došla do drugog breaka, ali ni Barthel do prilike za povratak. Štoviše, u posljednja dva gema na svom početnom udarcu Lučić-Baroni nije izgubila nijedan poen. Sljedeća protivnica bit će joj 7. nositeljica, Latvijka Jelena Ostapenko.

Osma nositeljica Aucklanda Ana Konjuh je dvoboj s 11 godina starijom (19-30) i 17 mjesta slabije rangiranom (47-64) Belgijankom Kristen Flipkens otvorila breakom za 2:1. Odmah je ispustila prednost, da bi kod 3:3 još jednom oduzela servis protivnici. Zadržala je prednost, iako je u posljednjem gemu nakon propuštene tri set-lopte (40-15 i prednost) izvlačila jednu break-loptu. Drugi set je Flipkens otvorila s 3:0, propustila dvije lopte za 5:1, a meč je kod 5:2 za Flipkens prekinut zbog kiše nakon 1 sata i 24 minute igre. Ako prođe Flipkens, Konjuh će igrati s još jednom Belgijankom, Yaninom Wickmayer.