Malonogometaši izborili Svjetsko prvenstvo!

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija drugi će put u povijesti igrati na Svjetskom prvenstvu. Nakon Gvatemale 2000., „mini Vatreni” će nastupiti u Uzbekistanu od 14. rujna do 6. listopada. Naši su u petak u Koszalinu svladali Poljsku s 3:2 što su potvrdili s 2:2 u Zagrebu.

U 16. minuti je na asistenciju Sekulića vodeći gol zabio kapetan Dario Marinović. Deset i pol minuta prije kraja Marinović je prošao pored Szadurskija po lijevoj strani i zapucao desnom nogom, a lopta se od vratara Kaljuže i Kaniewskija odbila u mrežu ispred Sekulića koji je vrebao na drugoj stativi. Poljaci su prešli na igru s „letećim golmanom”. Naši su se obranili, ali je 6 minuta prije kraja iz kontre Skiepko nakon dvije obrane Primića smanjio na 2:1. Dvije minute prije kraja isključen je Postružin, nenamjerno je nagazio Szadurskija koji je s terena iznesen na nosilima. U igri 5 na 3 Poljaci su 47 sekundi prije kraja izjednačili golom Kubika, ali to im nije bilo dovoljno.