Matea Jelić osvojila srebro na taekwondo natjecanju u Manchesteru

0

Članica splitskog taekwondo kluba Marjan Matea Jelić osvojila je srebro na četvrtom i posljednjem Grand prixu sezone koji se održava u Manchesteru.

Matea je tako  zlatu iz Moskve dodala srebro s još jednog Grand prixa te će sljedeći mjesec skočiti na šesto mjesto olimpijske rang liste s koje će šest najboljih na kraju 2019. krenuti prema Tokyu.

Na putu prema finalu kategorije do 67 kilograma Jelić je slavila protiv Dunje Lemajić 7:5 u prvom kolu dok je u drugom bila bolja  od Korejke Jan di Kim s visokih 25:12. U borbi za medalju Jelić je s 11:8 bila bolja od Amerikanke Paige Mc Pherson.

Polufinale je Matea s 5:0 slavila protiv Nur Tatar koja ima nevjerojatnih devet medalja sa velikih natjecanja.  U finalu Matea nije imala dovoljno snage te je zlato odnijela Britanka Lauren Wiliams s 10:15.