Nacional nadigrao Split Tommy

0

Nacional Zagreb-Split Tommy 6:3 ishod je derbija 16. kola Hrvatske malonogometne lige koji je Nacionalu vjerovatno donio prvo mjesto uoči doigravanja.

Loše je počelo za Split Tommy, Osredkar je presjekao jednu loptu i poentirao za rano vodstvo Nacionala. Izjednačio je Franco Jelovčić, da bi kapetan domaćih Tihomir Novak do poluvremena vratio prednost na stranu Nacionala. Kad je neposredno pred početak drugog poluvremena vratar Nacionala Žarko Luketin zbog ozljede napustio teren, a na gol stao nominalno tek treći golman aktualnog hrvatskog prvaka Matko Jovanović, činilo se da će Splićani imati veliku priliku za preokret. No kao da je odlazak Luketina, najzaslužnijeg što je Nacional izašao kao pobjednik u prošlosezonskoj finalnoj seriji sa Splitom, presjekao goste. Suton je izgubio loptu od Osredkara da bi Čujec odbijanac spremio u gol. Kapetan Split Tommya Suton potom je zabio i autogol, a tri crne minute Splita, koje su se pokazale presudnima, zaključio je Matošević za 5:1. Prijetila je Split Tommyu prava katastrofa u Fusio Centru, trener Mladen Perica uveo je Jelovčića kao petog igrača umjesto vratara Stojkića, što je donijelo nadu jer su Davi i Suton doveli rezultat na 5:3. Nacional je ipak mirno iskontrolirao ostatak utakmice, a najbolji pojedinac, slovenski reprezentativac Osredkar, zaključio je priču svojim drugim golom minutu prije kraja preko cijelog igrališta. Vrijedi spomenuti prvi nastup za Split Tommy Brazilca Netoa. Najbolji igrač Svjetskog prvenstva 2012. odigrao je dio prvog i cijelo drugo poluvrijeme, pokazao klasu, ali će mu trebati još vremena za uigravanje s ostatkom momčadi.

Ostali rezultati: Square-Novo vrijeme 5:3, Solin-Futsal Dinamo 3:5, Murter-Osijek 2:8, Alumnus-Uspinjača 1:3. U subotu se sastaju Vrgorac i Potpićan.

Poredak: Nacional 45 bodova, Split Tommy 42, Futsal Dinamo 34, Square 28, Uspinjača 27, Vrgorac 22, Potpićan 18, Osijek 18, Novo vrijeme 14, Solin 14, Alumnus 10, Murter 5 bodova.