Nada i Dalmacija uvjerljivi

0

Nada i Dalmacija ostvarili su uvjerljive pobjede u regionalnom ragbi prvenstvu. Nada je u Splitu nadigrala Ljubljanu 29:16 (15:6), a Dalmacija u Makarskoj beogradski Rad s 59:19 (33:5).

U zanimljivoj utakmici pred gotovo 500 gledatelja na Starom placu, Nada je detronizirala aktualnog regionalnog prvaka Ljubljanu uzvrativši joj za prošlosezonski poraz, također u Splitu (22:28). Gosti su poveli kaznom Kavčića, da bi Lerotić asistirao za zgoditak Miljka koji je Rosso pretvorio za 7:3. Kavčić je još jednom bio precizan iz kaznenog udarca za 7:6 na sredini prvog poluvremena. U sljedećih pola sata Nada je osigurala pobjedu. Rosso je iz kazne povisio na 10:6, a Čorić (na fotografiji) pred poluvrijeme položio za 15:6. U prvih deset minuta drugog dijela, Čorić i Rudić su položili, a Rosso oba puta pretvorio za 29:6. U završnici su gosti došli do daha i zgodicima Troppana i Oruča ublažili poraz.

Nada je tako nakon pobjede nad Čelikom (53:3) nadigrala i Ljubljanu pa će, s obzirom da je beogradski Rad uvjerljivo poražen i u Makarskoj i u Zenici (3:25), o naslovu regionalnog prvaka odlučiti Nada i Dalmacija (momčad sastavljenu od igrača Sinja i Makarske rivijere). Taj je dvoboj na programu 4. ožujka 2017. u Sinju ili Makarskoj. Dalmaciju prije toga očekuje gostovanje u Ljubljani 1. listopada, a Nadu gostovanje u Beogradu 19. studenog. Nakon dalmatinskog derbija, Dalmacija će još u Zenicu na dvoboj s Čelikom (12. ožujka 2017.).

Sljedeće subote, 1. listopada, Nadu na Starom placu očekuje još jedan derbi. Na startu prvenstva Hrvatske Nada će igrati protiv glavnog rivala za naslov prvaka, zagrebačke Mladosti, koja je pobijedila Zagreb u gradskom derbiju s 26:7 (14:7).