Nada i Sinj u finalu Kupa Hrvatske u ragbiju

0

Finale Kupa Hrvatske u ragbiju igrat će Nada i Sinj.

Nada je u Splitu nadigrala zagrebačku Mladost s 35:15, a Sinj u Sinju Zagreb s 38:16.

Ždrijeb će odlučiti hoće li se finale za tjedan dana igrati u Splitu ili u Sinju.

Sama utakmica Nade i Mladosti imala je vrlo zanimljiv tijek gdje su se obje momčadi periodično izmjenjivale u dominaciji na travnjaku Starog placa.  Otvaranje susreta pripalo je gostima, koji su poveli u 7. minuti zgoditkom mladog Radmana 5:0. Dvije minute potom za Nadu uzvraća zgoditkom Dodoja 5:5.  Gosti  preko Jurišića iz kazne ponovno prvi dolaze do vodstva u 28. minuti susreta  8:5. Na samom kraju vrlo dinamičnog i zanimljivog  prvog poluvremena, na isti način, iz kaznenog udarca  Domagoj Plazibat za Nadu izjednačava na 8-8. U  obostrano čvrstoj i mobilnoj   igri  prvo poluvrijeme je prošlo u hipu i završilo neriješenim rezultatom.

U nastavku susreta Nada prva stiže do poena.  Iz kaznenog udarca stariji Plazibat, u 44. minuti,  još jednom siguran te po prvi put u susretu dovodi Nadu u vodstvo 11:8. Tijekom nastavka,  cijelo vrijeme  vodi se bespoštedna borba za svaku stopu travnjaka Nadinog igrališta. U 62. minuti Perić postiže zgoditak za splitsku momčad kojeg  uspješno pretvara D. Plazibat za 18:8. Gosti ne posustaju, ubrzo  uzvraćaju zgoditkom  Biškića u 69. minuti kojeg pretvara Jurišić za 18:15, tijesno vodstvo splitske momčadi. Utakmica se lomi i svaki budući poen dobiva na težini i značenju.  Nada racionalno i mudro, prekršaj gostiju vrlo duboko u polju, oko centra, u 72. minuti,  izvanrednim  udarcem  D. Plazibata   kažnjava, za vodstvo 21:15. Gosti u žurbi, nastojeći da što prije uhvate priključak, griješe u 76.minuti, a iskusni Čulić postiže zgoditak i otvara put ka Nadinoj pobjedi. D. Plazibat neumoljiv iz pretvaranja  28:15 za Nadu. Igračima Mladosti potpuno pada koncentracija, ovaj put Duje Plazibat iz kontre postiže zgoditak u posljednjoj minuti susreta, kojeg stariji brat Plazibat pretvara za konačnih 35:15. Nada stiže do zaslužene pobjede te osigurava mjesto u finalu Kupa Hrvatske. Za sedam dana gledat ćemo dalmatinski finale budući je Sinj u utakmici koja je počela nešto kasnije (u 15,00 sati ) pobijedio momčad Zagreba  rezultatom 38:16 (17:11).

Nada: Kordun, Bibić, Perlain, Miletić, Perić 5, Jelavić-Mitrović, Popović, Jurčević, Vuletić, Du. Plazibat 5, Antić, Čorić, Do. Plazibat 15, Markić, Dodoja 5, Čulić 5, Bužančić, Biuk, Novaković, Hrgić, Šiklić.

Mladost: Biškić 5,  T. Fišić, Brečić, Stipić,  Buljac, Ivanković, Jukić, Galić, D. Fišić, Buljanović, Radman 5, Jurišić 5,  Vlašić, Petričević, Peršić, Šakić, Grman, Žunić, Oxenham, Crnobrnja.

Sinj,12.03.2022.            RK Sinj – RK Zagreb     38:16  (17:11)