Nada osvojila kadetski Kup Hrvatske, igrale i dvije djevojčice

0

Dan nakon seniorskog prvenstvenog derbija u nedjelju 3.10.2021. u Splitu je održan završni turnir Kupa Hrvatske u Ragbiju 7 za kategoriju mlađih kadeta do 14. godina. Na turniru su nastupale momčadi 6 hrvatskih klubova: RK Dubrovnik, RK Makarska rivijera, HARK Mladost, RK Nada, RK Sinj i RK Zagreb.

U vrlo zanimljivom nadmetanju ponajboljih hrvatskih kadetskih momčadi pobijedila je kadetska ekipa RK Nada iz Splita. Kadeti Nade u finalu su pobijedili sastav HARK Mladosti rezultatom 20:5. Treće mjesto je osvojila momčad Makarske rivijere pobijedivši Zagreb 25:10. U borbi za 5.mjesto kadeti Sinja su bili bolji od vršnjaka iz RK Dubrovnik s rezultatom 15:10.

Mladi hrvatski ragbijaši i ragbijašice (igraju zajedno u ovom uzrastu) prikazali su vrlo dinamičan i dopadljiv ragbi. Izdvojili bi tri djevojke koje su se sasvim ravnopravno nadmetale sa vršnjacima: Ema Hrkač i Josipa Ivanović RK Nada te Antea Marija Marijančević iz RK Makarska rivijera.

Iznenađenje turnira napravili su igrači Mladosti koji su u polufinalu svladali favoriziranu momčad Makarske rivijere.

Pobjednička momčad Nade nastupala je u sastavu: Hrkač, Bejo, Ivanović, Radica, Regjo, Kuvačić, Vidović, Muhar, Solarić, Čulić, Popit i Pisac