Nada i Sinj uvjerljivo slavili

0

Nada i Sinj ostvarili su pobjede u 2. kolu Hrvatske ragbi lige. Nada je u gostima bila bolja od Zagreba s 56:17 (28:7), a Sinj na svom terenu od Ljubljane s 25:10 (17:0).

Ragbijaši Nade ostvarili su i drugu pobjedu u novoj natjecateljskoj sezoni. Vrlo sigurno i uvjerljivo nadmašili su na Rudešu momčad Zagreba. Od samog početka utakmice splitska je momčad nametnula žestok tempo preko igrača skupa, ostvarujući veći posjed lopte, a time i kontrolu igre na početku susreta. Nakon desetak minuta igre iskusni Burazin je položio, a Lerotić pretvorio za 7:0. Sedam minuta kasnije, u jeku napada gostujuće momčadi, Rowentree je iskoristio neopreznost Lerotića, presjekao loptu te iz brze kontre poentirao. Belobrajdić je pogodio pretvaranje za 7:7. Bilo je to sve vrijedno pažnje što su igrači domaće momčadi učinili u prvom poluvremenu. Nada je odgovorila s dva zgoditka Plazibata i jednim Ćorića uz Lerotićeva pretvaranja za 28:7.

U nastavku susreta Nada je držala visoki ritam i postigla još četiri zgoditka. Dva su djelo kapetana Čorića, svoj treći je položio Plazibat, a upisao se i Kodžić. U posljednjih desetak minuta Zagrebaši su iskoristili opuštanje gostiju te su zgodicima Josipovića i Krmeka poraz učinili podnošljivim.

Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, Sinj je izborio vrijednu pobjedu nad slovenskim prvakom Ljubljanom. Iako su obje momčadi nastupile bez nekoliko standardnih prvotimaca, igralo se beskompromisno i žustro na obje strane. Sinj je u otvaranju utakmice iskoristio domaći teren te je preko Luke Kovačića i Nike Pavlovića došao do visokih 17:0. U nastavak su gosti ušli puno bolje, a Sinj dva puta po 10 minuta ostao s igračem manje. Zgodicima Oruča i Sajeviča Ljubljana se primakla na 17:10. Do povratka kažnjenih igrača Sinj je uspio zadržati vodstvo, da bi u napetoj završnici Pavlović realizirao kazneni udarac za 20:10, a Cvrlje u završnim minutama potvrdio pobjedu domaće momčadi.

U 3. kolu, 30. rujna, sastaju se Mladost-Sinj i Ljubljana-Zagreb. Nada je slobodna i već počinje pripreme za derbi protiv Mladosti na Starom placu 7. listopada.