Nakon Petre Martić, u osmini finala US Opena i Čilić i Vekić!

0

Marin Čilić i Donna Vekić pridružili su se Petri Martić u 4. kolu US Opena, završnog Grand Slam turnira teniske sezone koji se igra u New Yorku.

Čilić je nakon skoro tri sata i 22 minute igre svladao američkog dvometraša Johna Isnera. Bilo je 7:5, 3:6, 7:6(6), 6:4. Čilić je tako poveo s 9:3 u međusobnim susretima. Bila mu je to prva ovogodišnja pobjeda protiv tenisača rangiranog među 20 najboljih na svijetu.

U prvom je setu Čilić kod 4:5 spasio tri set-lopte i osvojio tri gema zaredom. U trećem setu je kod 2:2 izvukao dvije break-lopte, a u tie-breaku i dvije set-lopte. Imao je Isner 3:1, 4:2, 5:3 i 6:4 da bi Čilić osvojio 4 poena zaredom. Četvrti set je Marin otvorio s 3:1, kod 4:3 spasio 4 break-lopte, u sljedećem gemu propustio dvije meč-lopte, pa zaključio meč na svom početnom udarcu. Sljedeći protivnik bit će mu drugi igrač svijeta, Španjolac Rafael Nadal.

Vekić je sa 6:4, 6:1 za sat i 20 minuta nadigrala Ruskinju s putovnicom Kazahstana Juliju Putincevu. Povela je 2:0, ispustila prednost, pa od 4:4 nanizala tri gema. U drugom gemu drugog seta Donna je propustila četiri nepovezane break-lopte, ali do kraja protivnici nije dozvolila nijedan gem. Sljedeća protivnica bit će joj Njemica Julia Goerges, koja je ostavila na 5 gemova 7. nositeljicu, Nizozemku Kiki Bertens.