NBA: Atlanta dobila Houston

0

Atlanta našeg trenera Nevena Spahije nadoknadila je minus 19 početkom druge četvrtine u Toyota Centeru i sa 121:115 nadigrala Houston.

Posljednju četvrtinu Hawksi su dobili s 36:23 i tako su upisali 21. pobjedu u sezoni koliko ima i vodeći u Istočnoj konferenciji Cleveland koji je odigrao četiri utakmice manje. Al Horford je predvodio Atlantu s 30 koševa i 14 skokova dok je Kent Bazemore pogodio 5 trica i završio utakmicu s 26 poena. Rocketsima nije pomoglo nio 30 poena i 16 skokova Dwighta Howarda te 26 koševa, 10 skokova i 8 asistencija Jamesa Hardena.

Seriju od četiri poraza prekinuo je New York koji je u legendarnom Madison Square Gardenu sa 108:96 nadigrao Detroit. Igrač utakmice Carmelo Anthony s 24 koša te po 6 skokova i asistencija. Marc Gasol je odveo Memphis do 18. pobjede u sezoni, Miami je izborio produžetak FedEx Forumu ali u dodatnih pet minuta nije imao pravu šansu. U najefikasnijoj utakmici večeri Oklahoma je sa 131:123 nadigrala Milwaukee. Kod domaćih izdvojimo 23 poena za nešto više od 20 minuta turskog centra Enesa Kantera a kod gostiju 36 koševa Khrisa Middletona. LeBron James je postigao 34 koša za Cleveland koji je rutinski upisao pobjedu kod Denvera.

Golden State će kalendarsku godinu završiti s dva gostovanja, u Dallasu i Houstonu, gdje bi mogli biti bez svog najboljeg igrača Stephena Currya koji vuče lakšu ozljedu lijeve noge, otkrio je privremeni trener Luke Walton. Curry je u utorak propustio posljednji trening prije odlaska u Dallas.