NBA: Blatt dobio otkaz u Clevelandu

0

David Blatt je dobio otkaz u Clevelandu. Prošle sezone je igrao finale NBA lige s Cavaliersima a ove su vodeći u Istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 30-11.

Očito mu je presudio debakl u dvoboju s Golden Stateom početkom tjedna. Njegov nasljednik bit će Tyron Lue, koji je od 2014. godine pomoćni trener u Clevelandu.

Brooklyn je upisao deseti poraz u zadnjih jedanaest utakmica, peti u nizu i sasvim sigurno je najveće razočaranje lige ove sezone. Na pretposljednjem su mjestu Istočne konferencije s 11 pobjeda i 33 poraza. Utah je slavila u Barclays Centeru sa 108:86 i trenutno je u brobi za osmo mjesto Zapadne konferencije. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je najefikasniji kod Netsa, 14 poena uz jedan skok za 23 minute igre. Orlando je nakon produžetka poražen u Amway Centeru od Charlotte za koju je Kemba Walker postigao 40 koševa uz 9 asistencija i 7 skokova. Za Magic je Mario Hezonja odradio tek šest minuta i pritom nije uputio niti jedan šut, imao je dva skoka i asistenciju.

Golden State je sa 122:110 nadigrao Indianu a Stephen Curry je odigrao još jednu sjajnu utakmicu. Ostvario je triple-double, 39 koševa, 12 asistencija i 10 skokova za 37 minuta na parketu. Warriorsima je to 40 pobjeda u sezoni uz 4 poraza. Kod Indiane vrijedi izdvojiti 31 poen 19-šnjeg rookiea Mylesa Turnera. Boston je sa 110:101 dobio Chicago, Los Angeles Clippersi su razbili New York u gostima dok je Toronto sa 101:81 svladao oslabljeni Miami.