NBA: Bogdanović 8 poena, Brooklyn izgubio

0

U derbiju začelja Minnesota je sa 132:118 pobijedila Brooklyn za koji je Bojan Bogdanović postigao 8 poena (šut 4-11) uz skok i 2 asistencije za 24 minute.

Netsi su igrali bez Lopeza i Younga tako da pravu priliku nisu ni imali. Damjan Rudež je za Timberwolvese odigrao minutu i pol i ostao bez učinka, a već nakon prvog poluvremena domaćini su imali plus 17. Cleveland je sa 120:103 svladao Boston, koji je u prvoj četvrtini imao stekao 18 koševa prednosti. Razlika se istopila već do poluvremena i na kraju je to bila rutinska pobjeda Cavaliersa. LeBron James je zabio 28 koševa uz 11 skokova i 8 asistencija.

New York je u Madison Square Gardenu sa 102:89 iznenadio Detroit, druga četvrtina 35:21, San Antonio nije imao većih problema protiv Sacramenta, dok je Atlanta našeg trenera Nevena Spahije sa 107:97 u gostima dobila Los Angeles Clipperse. Hawksi su odigrali sjajno drugo poluvrijeme, dobili ga sa 57:42. Paul Millsap je dao 20 koševa uz 18 skokova, a Jeff Teague 22 poena uz 7 asistencija. Atlanta je peta u Istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 35-28. Slobodnim bacanjima Paula Georgea tri sekunde prije kraja Indiana je u gostima sa 100:99 pobijedila Washington. George je utakmicu završio s 38 koševa.

James Harden je postigao 38 koševa za Houston, koji je sa 100:108 izgubio od Chicaga u United Centeru. Španjolac Pau Gasol je predvodio Bullse s 28 koševa i 17 skokova. Utah je bila uvjerljiva na gostovanju kod New Orleansa. Za konačnih 106:94 najzaslužniji su Derrick Favors s 28 poena i 11 skokova, te Gordon Hayward s 24 koša.