NBA: Golden State stigao do 50 pobjeda

0

Golden State je u Phillips Areni sa 102:92 dobio Atlantu našeg trenera Nevena Spahije i tako upisao 50 pobjedu u sezoni u samo 55 utakmica.

Warriorsi su tako srušili dosadašnji rekord Chicaga iz sezone 1995./1996, Bullsi su naime do 50 pobjede stigli nakon 56 utakmica. Curry i društvo su u Atlanti imali prednost od 70:47 sredinom treće četvrtine, ali su Hawksi početkom posljednje dionice tricom Sefoloshe stigli do plus četiri. Ipak u zadnje tri minute Warriorsi su ubacili u petu brzinu i stigli do velike pobjede. Stephen Curry je zabio 36 koševa, Klay Thompson 27, a Al Horford je predvodio Hawkse sa 23 poena.

Damjan Rudež nije igrao za Minnestotu koja je u Target Centeru sa 124:122 dobila Boston. Igrač utakmice Karl Anthony Towns – 28 poena, 13 skokova i 4 asistencije. Detroit je iznenadio Cleveland s 96:88, Toronto je u gostima razbio New York uz triple-double Kylea Lowrya, 22 koša te po 11 asistencija i skokova. Miami je nakon produžetka svladao Indianu, Los Angeles Clippersi su s 40 koševa razlike nadigrali Phoenix, dok je Giannis Antetokounmpo briljirao u trijumfu Milwaukeea nad Lakersima. Grčki reprezentativac je za 41 minutu postigao 27 koševa uz 12 skokova i 10 asista.