NBA: Klay Thompson 60 poena

0

Golden State je sa 142:106 nadigrao Indianu,a Klay Thompson je postigao čak 60 poena (šut 21-33) i to za samo 29 minuta. U posljednjoj četvrtini nije ni ulazio u igru.

Bojan Bogdanović sa svojih 18 poena (3/7 za dva, 2/7 za tri), 3 skoka i 2 asistencije nije pomogao Brooklynu, koji je na svom parketu izgubio od Washingtona. Netsima je to deseti poraz u zadnjih jedanest utakmica. Sedmi poraz u nizu upisala je Philadelphija za koju je Darijo Šarić za 25 minuta ubacio 17 poena (3/6 za dva, 3/6 za tri) uz osam skokova. Denver je slavio sa 106:98.

LeBron James – 34 poena, 8 skokova i 7 asistencija, predvodio je Cleveland do pobjede u derbiju Istočne konferencije protiv Toronta. Atlanta našeg trenera Nevena Spahije upisala je i deseti poraz u zadnjih jedanaest utakmica, sedmi u nizu. Hawksi nisu mogli zaustaviti sjajnog Russella Westbrooka koji je postigao 32 koša uz 13 skokova i 12 asistencija.