Nikolina Šustić pobijedila na ultramaratonu u Italiji

0

Na ultramaratonu 100 km Del Passatore hrvatske su trkačice Nikolina Šustić, Veronika Jurišić i Antonija Orlić ovog vikenda osvojile prvo, treće i četvrto mjesto.

Cure su još jednom dokazale da Hrvatska ima najbolju europsku ultrašku reprezentaciju, koja je lani na svjetskom prvenstvu osvojila drugo mjesto iza reprezentacije Japana. Splićanka Nikolina Šustić obranila je prošlogodišnji naslov i postavila novi rekord staze s vremenom 7:34:35.

Utrka Del Passatore već 45 godina starta u Firenci, a završava u 100 km udaljenoj Faenzi. Trči se kroz Apenine s ukupnim usponom od 1950 metara. Osim što već treću godinu slavi na ovoj  zahtjevnoj utrci, Nikolina je hrvatskoj trkačkoj zajednici poznata i kao pobjednica Wings for Life utrke i to također posljednje tri godine. Nakon što je 2015. slavila u Hrvatskoj, a 2016. u Norveškoj, ove je godine odabrala Englesku gdje je ponovno pretrčala najveći broj kilometara u ženskoj kategoriji prije nego što ju je sustiglo presretačko vozilo.

“Prošle godine mi je zaista malo nedostajalo do rekorda staze. Ovaj put kada sam to najmanje očekivala sam uspjela ostvariti taj rekord. Na polovici utrke sam upala u dosta veliku krizu i mislila sam da se neći izvući. Nekako sam pronašla dodatnu energiju i jako sam sretna zbog rekorda staze”, izjavila je za Radio Dalmaciju sjajna Nikolina Šustić, koja je nekada igrala košarku a trčanje joj je kako kaže postalo način života.

“Nema jutra i popodneva da ne idem trčati na Marjan i izguštat se”, rekla je simpatična Nikolina.