Novo vrijeme Apfel bolje od Dinama!

0

Novo vrijeme Apfel-Futsal Dinamo 7:5 ishod je derbija 12. kola Hrvatske malonogometne lige. Split Tommy je slavio u Labinu, a Nacional je nadigrao Brod.

Domaći su slavili na radost ispunjenih tribina i preskočili Dinamo na 3. mjestu, iako su gosti tri puta vodili. Grbeša je poentirao sredinom prvog poluvremena, Bajrušović (na fotografiji s brojem 9) to anulirao tri minute kasnije, Ziberi u 17. zabio za 1:2, a slovenski reprezentativac Osredkar (na fotografiji desno) u posljednjoj minuti prvog poluvremena gotovo s centra uhvatio na spavanju gostujućeg vratara Škorića.

I nastavak je bolje otvorio Dinamo. Penava je bio strijelac u 23. minuti. Brazilac Eduardo pobrinuo se za novo izjednačenje, a Bajrušović svojim drugim golom donio prvo vodstvo za Novo vrijeme. Bilo je to kratkog daha, jer je svoj drugi gol na utakmici dao i Grbeša. Odluka o pobjedniku pala je u 35. minuti kad su mrežu Dinama zatresli Musinov i, iz kaznenog udarca s 10 metara zbog 6. akumuliranog prekršaja, Kazazić za 6:4. Kako je vrijeme curilo, gosti su preuzimali sve više rizika, a igru s Caparom kao igračem-golmanom kaznio je Osredkar za 7:4. U istoj, pretposljednjoj minuti Kanjuh je postavio konačan omjer.

Split Tommy je u Labinu svladao Albona Potpićan s tijesnih 5:4. Lalić je već u prvoj minuti donio domaćoj momčadi prednost, da bi Ćorluka i Grcić do sredine prvog poluvremena okrenuli omjer u korist Splićana. Pred poluvrijeme je Lalić izjednačio, a pojačanja Split Tommya Koturović i Rafinha, te Ćorluka, u prvih 5 minuta drugog poluvremena riješili pitanje pobjednika. Hoxha i Lalić su smanjili na 5:4, ali su gosti u završne dvije minute sačuvali minimalnu prednost. Pojavila se informacija kako bi dvoboj mogao biti registriran s 3:0 u korist Split Tommya zbog administrativnih propusta prilikom fuziranja drugoligaša Albone i prvoligaša Potpićna u zimskoj pauzi. Nekadašnji prvak države Potpićan odlučio se na taj korak nakon što je u prvom dijelu sezone osvojio samo tri boda, i to protiv posljednjeplasiranog Solina.

Nacional je u Zagrebu s uvjerljivih 11:3 nadigrao Brod, koji je priredio najveće iznenađenje prvog dijela lige pobjedom u Splitu. I u Domu sportova su Brođani u prvih 15 minuta dva puta vodili, ali aktualni prvaci nisu dozvolili iznenađenje.

Osijek Kelme je pobijedio Uspinjaču s 2:0 i privremeno zasjeo na visoko peto mjesto. U subotu se sastaju Alumnus i Vrgorac, dok je dvoboj Solina i Squarea odgođen na zahtjev Solina zbog nedovoljnog broja raspoloživih igrača. Problemi koje je Solin imao na početku sezone tako se ponavljaju i na startu proljetne polusezone.

Nacional ima 32 boda, Split Tommy 28, Novo vrijeme Apfel 27, Futsal Dinamo 26, Osijek Kelme 16, Square 15 (utakmica manje), Brod 15, Vrgorac 14 (utakmica manje), Alumnus 13 (utakmica manje), Uspinjača 11, Albona Potpićan 3, Solin 3 (utakmica manje).