Novo Vrijeme Apfel u Vrgorcu slavi obranu naslova prvaka!

0

Novo Vrijeme Apfel drugu je godinu zaredom malonogometni prvak Hrvatske. Makarani su nakon dvije domaće pobjede slavili pred krcatom tribinom u Vrgorcu u utakmici za anale hrvatskog sporta!

U Makarskoj je branitelj naslova Novo Vrijeme Apfel prošlog petka imao bolju igru od rezultata (2:0, igrač utakmice bio je vratar Vrgorca Marko Odža). U nedjelju je imao bolji rezultat od igre (5:1, kod 3:1 je Vrgorac oštećen za nedosuđeni kazneni udarac). U Vrgorcu smo vidjeli čak 6 promjena vodstva, što je više nego u nekim košarkaškim utakmicama! Regularni dio okončan je sa 6:6, produžetak sa 7:7, a nakon četiri serije penala gosti su slavili s 3:2.

Vratari Marko Odža i Filip Bašković imali su pune ruke posla. Lijepo ih je bilo nakon podjele medalja vidjeti zagrljene na zajedničkoj fotografiji za uspomenu. Jer ovog se finala ne bi posramile ni najjače europske lige!

Igrači iz “drugog plana” načeli su protokol. Vlado Andrijašević je na centru uzeo loptu, povukao i s 8 metara od desne stative pogodio za 0:1. U završnih 6 minuta prvog poluvremena tri puta su Kamenjari skočili na noge. Prvo je Luka Suton asistirao za Valerija Jurića koji je izjednačio rezultat. Nepune tri minute do odmora Jelavić je iz auta na desnoj strani kratko dodao Anti Kraljeviću koji je topovskim udarcem pod gredu iznad glave Baškovića doveo domaće u vodstvo. Toni Jelavić je u 19. minuti iz kaznenog udarca s 10 metara povisio na 3:1.

Gostima su četiri i pol minute nastavka bile dovoljne za preokret. Brazilac Lucas je imao glavnu ulogu. Minijaturom i odmjerenim udarcem s desetak metara smanjio je u 22. minuti na 3:2. Martinac je s lijeve strane pogodio suprotnu stativu, njen unutrašnji dio, koji je spriječio povećanje vodstva Vrgorca. Lucas se nakon lijepog gola iskazao asistencijama za Musinova i Kazazića pa je domaći trener Malvasija pozvao minutu odmora. Nedugo zatim, Kraljević je s ruba rukometnog deveterca vratio stvari na početak!

Sredinom drugog poluvremena Vrgorac je opet poveo nakon što je Valerije Jurić s centra povukao kontru i zaključio je preciznim udarcem za 5:4. Minutu kasnije Odža je obranio udarac Lucasa s lijeve strane, ali je Brazilac prihvatio odbijenu loptu za svoju treću asistenciju i Bajrušović je pogodio mrežu za 5:5. U 34. minuti sjajno je kapetan Novo Vrijeme Apfela Mate Vuković s desnog krila probio Odžu za 5:6. Ulazak u “tie-break” osigurao je u igri s “letećim golmanom” najbolji igrač Vrgorca Luka Suton samo 43 sekunde prije kraja.

U produžetak je Vrgorac ušao s 5 akumuliranih prekršaja, a šesti je ponudio priliku za Novo Vrijeme Apfel. Ali Odža je obranio udarac Bajrušovića. U prvoj minuti drugog dijela (2X5 minuta) produžetka Pervan je “zavaljao” Osredkara i kroz blok Musinova i noge Baškovića pogodio za 7:6. Kad se već činilo da će teniski “tie-break” pripasti Vrgorcu, minutu prije kraja Suton je napravio prekršaj pred protivničkim kornerom. Kazazić je hladnokrvno realizirao deseterac za 7:7.

U nogometu, velikom i malom, često se dogodi da momčad koja prva promaši penal u raspucavanju na kraju slavi. Na žalost 900 vrgoračkih, a na sreću stotinjak makarskih navijača, to se i ovaj put ponovilo. U prvoj seriji je Martinac prevario Baškovića, a Odža zaustavio udarac Bajrušovića. Odmah je Bašković uzvratio obranom Jelaviću, a Osredkar je vratio stvari na početak. U trećoj su seriji bili precizni Jurjević i Kazazić, koji je nakon deseterca pred kraj produžetka realizirao i šesterac u raspucavanju.

Filip Bašković pozvao je svog kolegu Jakšu Hercega, jednog od junaka prošlogodišnjeg finala koji je ozlijeđenog Fiću uspješno zamijenio u dvoboju sa Split Tommyem. Nakon kratkog dogovora Bašković je pokazao da će ipak on stati na gol, a zatim obranio udarac dvostrukog strijelca Valerija Jurića. Najbolji pojedinac susreta Lucas zaključio je sjajnu malonogometnu sezonu.