Novo vrijeme Apfel pobjedom u Ligu prvaka

0

Turnir Glavnog kruga UEFA Futsal Lige prvaka u Makarskoj otvoren je teniskim rezultatima: Aktobe-TMC Tbilisi 6:2 i Novo vrijeme Apfel-Kampuksen Dynamo 6:1.

Kazahstanski Aktobe opravdao je status prvog nositelja i već sredinom prvog poluvremena poveo 4:0. Čim se Aktobe opustio, TMC Tbilisi je pokazao zašto je prošao kvalifikacije. Smanjili su Gruzijci na 4:1, propustili dvije-tri prilike da zakompliciraju situaciju, pa su Kazahstanci dodali gas i mirno priveli susret kraju.

Pred tisuću gledatelja, što je i maksimalni kapacitet dvorane u Makarskoj, Novo vrijeme Apfel je za jedan gol preuzelo vrh ljestvice. Na isteku treće minute, Bajrušović je iz slobodnog udarca ostavio loptu Kazaziću, u živom zidu su se razdvojili Korsunov i Muridiyazd, a Kazazić je kroz tu rupu naciljao donji desni kut finskog gola. Dynamo se vratio u 8. minuti kad je Kytola iz auta kroz noge Babiću uposlio Intalu za 1:1. Sredinom prvog poluvremena Bajrušović je napustio igru nakon žestokog sudara s vratarom Savolainenom. U 14. minuti Babić je na pas Eduarda vratio prednost Apfelu. U 26. je isti igrač povisio na 3:1, čemu je prethodio dupli pas Babić-Musinov-Babić.

Kampuksen Dynamo nije odustao, nakon stative Radina i prilike Vidakovića pokušao je trener Vasko Vujović i s igračem-golmanom. Kaznili su to u 35. minuti, u razmaku od samo 18 sekundi, vratar Bašković golom iz svog kaznenog prostora i Eduardo na pas Kazazića. U završnici se, nakon duplog pasa sa Sokolom, u strijelce upisao i drugi Apfelov Brazilac, Lucas.

Naša je pobjeda zaslužena iako rezultat nije realan. Presjekla nas je ozljeda Bajrušovića koja je malo otupjela naš napad, no skupili smo glave. Lucas je zaigrao iako vuče ozljedu, no s obzirom na situaciju s Bajrušovićem morali smo riskirati. Razmišljamo o utakmici s Aktobeom u subotu i ne bi bilo dobro da Lucas taj susret dočeka bez ijedne odigrane minute, rekao je trener Novog Vremena Apfel Teo Strunje.

Prvi, povijesni gol našeg kluba u Ligi prvaka učinio me neizmjerno sretnim. Dobro smo se pripremili, to je bio ključ. Kontrolirali smo utakmicu od početka do kraja, sve smo držali u našim nogama. Nema potcjenjivanja nikoga, pa ni TMC Tbilisija u četvrtak. Moramo i tih 40 minuta odraditi kako treba da subotu dočekamo sa 6 bodova na kontu, naglasio je strijelac prvog pogotka na utakmici Vedran Kazazić.

U četvrtak u 18 sati igraju Aktobe i Kampuksen Dynamo, a u 20.30 Novo vrijeme Apfel i TMC Tbilisi. Po svemu viđenom, o prvom mjestu i plasmanu u Elitni krug odlučit će u subotu navečer Novo vrijeme Apfel i Aktobe.