OI Rio: Eliminirani hrvatski rukometaši i košarkaši

0

Na OI U Riju nije bilo uspješno kao prije dva dana.

Hrvatski rukometaši eliminirani su u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Izgubili su od Poljske s 27-30. Košarkaši su izgubili od Srbije u četvrtfinalu 83-86.

Lucija Zaninović izgubila je u četvrtfinalu taekwondo kategorije do 49 kilograma u posljednjim sekundama od Francuskinje Aziez s 3-4. Aziez je potom izgubila od Korejke Kim 0-1 pa je Lucija ostala i bez borbe za broncu.

Andrea Ivančević bila je 13. u polufinalu na 100 metara prepone s 12.93, od finala ju je dijelilo 11 stotinki.

Trinaestog dana Igara, Šime Fantela i Igor Marenić osvojit će medalju. Plov za odličja klase 470 na rasporedu je u 19 sati nakon što je u srijedu odgođen zbog bonace. Hrvatska je posada 11 bodova ispred Grčke i 13 ispred Australije.

U taekwondou će nastupiti preostali hrvatski predstavnici. Ana Zaninović prvu borbu ima u 16.30, a Filip Grgić u 17.15.

U atletskim natjecanjima kvalifikacije kugle očekuju Stipu Žunića i Filipa Mihaljevića, kvalifikacije visa Anu Šimić i Blanku Vlašić, a finale koplja Saru Kolak.

Aktualni olimpijski pobjednici, hrvatski vaterpolisti, imaju prvu priliku osigurati novo olimpijsko odličje. U polufinalu u 17.20 igraju s Crnom Gorom