Osijek nadigrao Split i pobjegao Hajduku

0

Osijek je pobijedio Split s 4:0 (1:0) u posljednjoj utakmici 27. kola Hrvatske nogometne lige i tako na trećem mjestu pobjegao 3 boda Hajduku.

Iskoristio je Osijek remi Hajduka sa Slaven Belupom. Priliku za vodstvo domaći su imali već u 12. minuti kada je vratar Splita Duka skrivio jedanaesterac, ali se iskupio obranivši udarac Ejupija. U 18. minuti je Lukić pogodio stativu Splitova gola, a na drugoj je strani i Mikulić u 38. minuti pogodio okvir gola. Nakon što je u posljednjim sekundama dvoboja s Istrom na Parku mladeži zabio autogol kojim je Split ostao bez važnog boda u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, Jurendić se i u Osijeku prometnuo u tragičara. U samo pet minuta na kraju prvog poluvremena zaradio je dva žuta kartona, oba zbog prekršaja. Da stvar po Split bude gora, iz slobodnog udarca nakon drugog Jurendićevog prekršaja Ukrajinac Lopa pogodio je preko živog zida Dukinu mrežu za 1:0.

Brojčano oslabljeni i primljenim pogotkom demoralizirani Split brzo je pokleknuo u nastavku susreta. Lukić je u 53. minuti sjajnim udarcem s tridesetak metara u lijeve rašlje povisio na 2:0, a samo četiri minute kasnije Lopa je lijepom minijaturom u kaznenom prostoru omogućio Peroševiću da se upiše u strijelce. U posljednjim sekundama susreta, baš kao i na kraju prvog dijela, Split je još jednom kapitulirao. Poker u mreži Duke zaključio je Grgić.

Nakon tri od četiri kruga natjecanja, Rijeka ima 69 bodova, Dinamo 65, Osijek 50, a Hajduk 47. Slijede Istra s 32, Slaven Belupo s 30, Lokomotiva s 29, Inter s 23, Split sa 16 i Cibalia s 9 bodova.