Pao razbio Cedevitu

0

U utakmici 6. kola skupine E TOP-a 16 košarkaške Eurolige, Cedevita je u KC “Dražen Petrović” poražena od Panathinaikosa sa 60:78.

Hrvatski prvak odigrao je lošu utakmicu i nije imao nikavih šansi iznenaditi Panathinaikos. Nakon prvih deset minuta domaćini su zaostajali pet razlike, u 14. minuti je bilo16:20 samo da bi gosti načinili seriju 7-0 i već tada se dalo naslutiti da će odnijeti bodove iz Zagreba. Na poluvremenu je momčad Aleksandra Đorđevića vodila 39:22, početkom treće četvrtine otišla na plus 25 i priči je bio kraj. Cedevita je na poluvremenu šutirala tricu 0-10, a za dva poena 4-18. Tako se protiv “zelenih” iz Atene jednostavno ne može. Najefikasniji kod Cedevite bio je Fran Pilepić sa 16 koševa, Miro Bilan je dao 9 dok je Miroslav Raduljica postigao 21 poen a Nick Calathes 10 uz 10 asistencija za Panathinaikos.

“Očitali su nam lekciju”, izjavio je nakonutakmice trener Cedevite Veljko Mršić.To zapravo sve govori, iako vrijedi spomenuti da je Cedevita igrala bez Luke Babića i njegovog imenjaka Žorića.

U istoj skupini E Darussafaka Dogus je u Istanbulu sa 69:66 dobila Crvenu Zvezdu, Lokomotiv Kuban je u Malagi s 82:64 nadigrao oslabljenu Unicaju dok se večeras sastaju Anadolu Efes i Fenerbahče. Fener je na prvom mjestu s pet pobjeda bez poraza, Lokomotiv ima 4-2, Efes 3-2, Crvena Zvezda i Panathikaikos su na omjeru 3-3, Unicaja i cedevita imaju 2-4 dok je Darussafaka na 1-5. Za tjedan dana Cedevita gostuje kod Crvene Zvezde.