Pašalić zabio za pobjedu

0

Hrvatski su reprezentativci najzaslužniji što je Monaco u 14. kolu francuske lige svladao Nantes s 1:0. Mario Pašalić je dao jedini gol, a Danijel Subašić sačuvao mrežu.

Jedini pogodak postignut je u završnici prvog poluvremena. 19-godišnji Almamy Toure ubacio je s desne strane, a godinu dana stariji Pašalić nadvisio braniče Nantesa i poslao loptu pod gredu kapetana gostiju Remy Rioua. Treći je to pogodak kapetana mlade hrvatske reprezentacije u francuskom prvenstvu – u 10. kolu je glavom zabio Lyonu (gosti su u završnici s igračem više izvukli 1:1), a u 12. kolu nogom Angersu, također jedini pogodak na utakmici. Sva tri gola dao je između 35. i 45. minute. Samo minutu nakon Pašalićeva pogotka, Subašić je na drugoj strani sjajno iz svog donjeg desnog kuta odbio udarac Moimbea.

Monaco je ovom pobjedom došao na peto mjesto prvenstvene ljestvice, primakavši se na dva boda drugoplasiranom Lyonu. Nedostižan je Paris Saint Germain, koji je s 2:1 u Lorientu pobjegao 13 bodova Lyonu.