Petra Martić petnaesti put slavila u tri seta!

0

Petra Martić drži rekord WTA Toura ove sezone. Najbolja hrvatska tenisačica dobila je i petnaesti meč ove sezone koji je otišao u treći set, uz samo dva poraza!

Do 33. pobjede ove sezone (po čemu je 12., Donna Vekić je s pobjedom više na 9. mjestu) Martić je došla u 2. kolu 2.8 milijuna američkih dolara vrijednog WTA Premier 5 turnira u kineskom Wuhanu. Nakon nešto manje od dva sata igre, svladala je Šveđanku Rebeccu Peterson sa 6:0, 3:6, 6:1. Peterson je ušla u glavni ždrijeb kao jedna od tri najbolje rangirane gubitnice iz kvalifikacija, upala je na mjesto 12. nositeljice Madison Keys koja je otkazala nastup nakon obavljenog ždrijeba.

Martić u prvom setu protivnici nije dala nijedan gem. Peterson je spasila jednu break-loptu u prvom gemu drugog seta, a dvije u sedmom, nakon čega je breakom izborila treći set. Martić je od 1:1 nanizala pet gemova. Ključnim se pokazao potvrđeni break kod 3:1 kad je Peterson imala 15-40 i dvije prilike za povratak izgubljenog servisa. U srijedu će Martić (WTA 22) igrati s Ruskinjom Veronikom Kudermetovom (WTA 45).

Karolina Pliškova, rekorderka po broju pobjeda ove godine (49), dobila je 18 mečeva u tri seta, ali uz čak 11 poraza. Švicarka Belinda Benčić ima 16 pobjeda uz 8 poraza. Petra je na omjeru 15-2 (88.2 %!), Britanka Johanna Konta ima 15-3, a slijede Kanađanka Bianca Andreescu i Japanka Naomi Osaka s omjerom 14-3.