Petra Martić u finalu Bukurešta!

0

Petra Martić igrat će u finalu WTA turnira u Bukureštu nakon što je sa 6:4, 6:4 za sat i 45 minuta nadigrala drugu nositeljicu, Rumunjku Mihaelu Buzarnescu.

Dvadeset sedmogodišnja Dućanka je protiv tri godine starije i 35 mjesta bolje rangirane (60-25) Buzarnescu nakon tri uzastopna breaka spasila break-loptu i povela 4:2. Kod 5:3 je imala 0-40, ali je Rumunjka na domaćem terenu dobila 7 poena zaredom. Martić je okrenula 0-30 u desetom gemu i s četiri poena u nizu uzela prvi set. U drugom setu Buzarnescu nije imala nijednu break-loptu, Martić je propustila jednu kod 2:2, ali je, nakon gema s tri izjednačenja u kojem je izjednačila na 4:4, i 15-15 na servis Buzarnescu nanizala 7 poena za svoj drugi finale u karijeri. Uzvratila je tako Martić Rumunjki za poraz u 2. kolu Birminghama prije mjesec dana.

Na putu do trofeja Petri Martić stoji 1. nositeljica i 22. igračica svijeta, Latvijka Anastasija Sevastova, kojoj je kod 6:1 Slovenka Polona Hercog predala meč. U jedinom ranijem finalu, u Kuala Lumpuru 2012., Martić je predala Tajvanki Su-Wei Hsieh kod 6:2, 5:7 i 1:4.