Petra Martić u finalu WTA Premier turnira u Kini!

0

Petra Martić izborila je finale milijun i pol dolara vrijednog WTA Premier turnira u kineskom Zhengzhou. Nadigrala je Francuskinju Kristinu Mladenović sa 6:0, 6:3.

Meč je trajao tek nekoliko minuta duže od jednog sata. Bio im je to peti međusobni susret i četvrta uzastopna pobjeda Petre Martić. Francuskinja srpskih korijena slavila je prije 6 godina u kanadskom Quebecu, a Dućanka lani u Miamiju, te ove godine na putu do trofeja u Istanbulu (četvrtfinale, tie-break 3. seta) i u Roland Garrosu. I tada je protivnici prepustila samo tri gema (6:2, 6:1).

Martić je u prvih 5 gemova izgubola samo 6 poena. Mladenović je mogla do počasnog gema, ali je u 6. gemu propustila 40-15 i jednu prednost. Jedinu break-loptu imala je u 1. gemu 2. seta. Martić je svoju priliku propustila kod 2:1. Kod 3:3 se prelomio drugi set. Nakon četiri izjednačenja, Martić je realizirala petu gem-loptu i zaključila meč osvojivši 10 od posljednjih 12 poena.

U finalu će Martić (nedjelja, 08.00 po našem vremenu, Sportklub 2) igrati protiv prve nositeljice, Čehinje Karoline Pliškove koja je ostavila na pet gemova Ajlu Tomljanović (6:3, 6:2). Petra u međusobnim susretima vodi 4:1. Ove godine su izjednačene. Druga tenisačica svijeta slavila je u Miamiu, dok je Martić bila bolja u Roland Garrosu.