Pioniri: Hajduk-Dinamo 0:2

0

Hajduk nije uspio drugu godinu zaredom osvojiti pionirski Kup Hrvatske. U finalu je u Ivankovu Dinamo bio bolji s 2:0 (1:0) i tako uzvratio za prošlogodišnji poraz u Ludbregu.

Da to neće biti sretan dan za Hajduk vidjelo se već u 2. minuti. Kanižaj je presjekao dodavanje vratara Silića prema Bradariću i uposlio Barišića koji je proslijedio loptu u praznu mrežu. Hajduk je nakon primljenog gola zagospodario terenom, a najbliže pogotku je bio u 20. minuti. Ćubelić je srušen u kaznenom prostoru, ali je Krolo slabo pucao s bijele točke, a odbijenu loptu je Posinković poslao u vratara Zadru. Krolo je već u 10. minuti imao lijepu priliku, ali je Zadro obranio njegov udarac s desetak metara. Posinković je u 25. s crte gola izbio loptu i spriječio da Dinamo dođe do drugog pogotka. Utakmica je odlučena u trećoj minuti drugog poluvremena, ukupno 38. Kanižaj je izbjegao start Dominića, pa sjajnim udarcem s 20 metara lijevom nogom pogodio malu mrežu. Pet minuta kasnije Krolo je s 12 metara gađao Zadrine lijeve rašlje, ali nije bio precizan.

Dinamo je do kraja iskontrolirao utakmicu i bez primljenog gola osvojio Kup. A kolo prije kraja prvenstva ina 28 pobjeda u 29 utakmica (jedini poraz bio je prije pola godine od Hajduka u Zagrebu, 0:1, Krolo je bio strijelac) uz 147 postignutih i samo 10 primljenih golova. Hajduk je drugi s 18 bodova manje uoči međusobnog susreta u zadnjem kolu u nedjelju u 10 sati u Splitu.