Pioniri Hajduka uvjerljivom pobjedom izborili polufinale Kupa

0

Pioniri Hajduka uvjerljivom pobjedom izborili su polufinale Kupa. Na Poljudu su pred stotinjak gledatelja u utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa pobijedili Dubrava Tim Kabeb s 5:1 (na poluvremenu je bilo 3:0).

Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
Strijelci: 1:0 Sekulić (5), 2:0 Ivković (13), 3:0 Sekulić (25), 4:0 Božić (50), 5:0 D. Brajković (52), 5:1 Sertić (64)

Hajduk: Buljan (od 55. Biočić), Hrgović, Katić (od 48. Begonja), Šimić, Šimičić (od 48. Arković), Ivković, Pućo (od 48. Božić), Kapulica, Sekulić (od 55. R. Brajković), Duić (od 48. Davidović), D. Brajković.

Pioniri Hajduka uvjerljivo su na pomoćnom terenu stadiona Poljud svladali Dubravu Tim Kabel i ostvarili plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad trenera Marka Sičića postigla je čak pet pogodaka, a utakmica je praktički riješena nakon samo 25 minuta.

Već u petoj minuti Bijeli su poveli, a strijelac je nakon solo akcije i efektnog duplog pasa bio Diego Sekulić. U 13. minuti već je 2:0, a strijelac je Mate Ivković preciznim prizemnim udarcem s 18 metara. Lopta je pogodila lijevu vratnicu i odbila se iza leđa gostujućeg vratara Mateja Vuksana. Dvanaest minuta kasnije nakon asistencije Ivana Katića, Sekulić preciznim udarcem s linije šesnaesterca postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Unatoč visokom vodstvu, Bijeli nisu posustali u drugom dijelu. Rezervni vratar gostiju Ivan Kovačić također je dva puta morao po loptu u vlastitu mrežu. Četvrti pogodak postigao je Mate Božić nakon minijature Sekulića i lijepe asistencije unutar šesnaesterca. Vrlo atraktivan bio je peti pogodak Hajduka, a strijelac je u 52. minuti bio Daniel Brajković. Snažno je opalio s 25 metara, a lopta je pogodila lijeve rašlje.

Gosti su prvi put zaprijetili preko Petra Glasnovića u 60. minuti, ali je pravovremeno u gužvi pred svojim golom reagirao Marin Biočić. Šest minuta prije kraja gosti su postigli počasni pogodak, a strijelac je bio Mateo Sertić.