Pioniri i kadeti: Hajduk-Lokomotiva

0

Hajduk dvobojima s Lokomotivom na pomoćnom igralištu u Poljudu otvara proljetnu polusezonu Hrvatske nogometne lige u konkurenciji pionira i kadeta.

Pioniri će na teren istrčati u 10 sati, a kadeti u 11.45.

Pioniri Hajduka prezimili su na prvom mjestu s 41 bodom, dva više od Dinama koji ima utakmicu manje (gostovanje u Zadru modri su odgodili za travanj). Slijede Zagreb s 33, te Split i Lokomotiva koji imaju po 31 bod. U 3. kolu Hajduk je na Kajzerici slavio s 2:1 golovima Topića u 28. i Kekeza u 63. minuti. Poraz Lokomotive je u posljednjoj, 70. minuti ublažio Petriško.

Odradili smo šest tjedana priprema i utakmicu Kupa. Sasvim sam zadovoljan reakcijom ekipe na neke nove zahtjeve i mislim da ćemo u nastavku prvenstva nastaviti istim ritmom u kojem smo okončali jesen. Bitno je da mi odgovaramo na zahtjeve u igri i da odgovaramo pozitivno na njih, do kraja prvenstva bi to mogla biti “mrtva trka” s Dinamom. Lokomotiva je vrlo ozbiljan protivnik, momčad koja može kazniti svaku pogrešku, ali ako damo sve od sebe, utakmica bi trebala ići u našem smjeru, izjavio je za Radio Dalmaciju trener pionira Hajduka Jure Srzić.

Kadeti Hajduka su na drugom mjestu s 40 bodova iz 17 utakmica, tri boda ispred Rijeke i 8 ispred Lokomotive koja je na četvrtom mjestu. Vodi Dinamo s 52 boda, čak 12 više od Hajduka, doduše uz dvije utakmice više.