Pioniri i kadeti Hajduka bolji od vršnjaka iz Lokomotive

0

Pred nekoliko stotina gledatelja na pomoćnom igralištu u Poljudu, pioniri Hajduka nadigrali su Lokomotivu s 2:0 (0:0), dok su kadeti slavili s 4:2 (3:1).

Pioniri su u prvom poluvremenu odigrali ravnopravnu utakmicu, s po dvije lijepe prilike na obje strane, no istaknuli su se vratari Franetović i Marković. U nastavku je trener Hajduka Jure Srzić vratio stasitog Galića iz veznog u obrambeni red i tako neutralizirao centarfora Lokomotive Bužanića. Kadrovska i taktička osvježenja donijela su ploda već u prvim minutama drugog poluvremena, kad je Domagoj Topić prošao po desnom krilu i povratnom loptom pronašao Marina Ljubičića koji je proslijedio loptu u suprotni kut. Pobjedu je pečatirao 6 minuta prije kraja Luka Kekez lijepim udarcem s dvadesetak metara uz samu lijevu vratnicu Markovića.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta čvrsto i protivnik je bio dobar i u obrani i u napadu. Održali smo nulu i u drugom poluvremenu, kad su se oni malo otvorili, probili njihovu obranu i zabili dva gola. Iako je Dinamo jako dobra momčad, vjerujem da možemo osvojiti prvenstvo, rekao nam je kapetan Hajduka Bruno Unušić (na fotografiji).

Cijelo vrijeme smo igrali s trojicom u obrani, a male rošade u tom sustavu donijele su bolje pozicioniranje na terenu. Ostvarili smo bolju kontrolu nad protivnikom i nad balunom i to nam je donijelo dva gola. Prvo poluvrijeme donijelo je otvorenu, zanimljivu utakmicu, a drugo je bilo više na našoj strani. Sve ide prema zacrtanim ciljevima, bilo je zadovoljavajuće za sadašnju fazu, na početku polusezone. Sad smo prvi, nadamo se da ćemo tu i ostati, ali sezona je duga, a liga konkurentna. Treba to sve izdržati, oni su djeca, skloni su osciliranju, ali ako budemo pažljivi i pametni mislim da će biti sve OK, izjavio je trener Hajduka Jure Srzić.

Hajduk ima 44 boda, Dinamo 42 i utakmicu manje, Zagreb 36, Split 34, a Lokomotiva 31 bod.

Hajduk je igrao u sastavu: Franetović, Unušić, Bekavac (od 61. Babić), Pelivan (od 68. Pervan), Gulišija (od 36. Ćubelić), Galić, Topić, Mamić (od 46. Kekez), Ljubičić, Biuk, Bebić.

Kadeti Lokomotive poveli su preko Čolića, koji je na dugu loptu utrčao iz drugog plana i svladao Baždarića u 23. minuti. U završnici prvog poluvremena u samo četiri minute Hajduk je osigurao pobjedu. Izjednačio je Šego iz jedanaesterca nakon što je netko od gostiju igrao rukom. U sljedećoj akciji Blagaić je na asistenciju Brnića donio Hajduku prednost koju je u 38. minuti povisio Kreković nakon prodora Bajića po desnom krilu. U otvaranju drugog poluvremena u strijelce se upisao i Bajić, kojeg je opet poslužio Brnić. Sredinom drugog poluvremena konačan je omjer postavio Međimorec. Lokomotiva je do kraja pokušala izbjeći poraz, ali je Hajduk mirno priveo utakmicu kraju.

Dinamo ima 55 bodova i dvije utakmice više, Hajduk 43, Rijeka 37, a Split i Lokomotiva po 32 boda.

Hajduk je igrao u sastavu: Baždarić, Vušković, Karabatić, Ševelj, Radić, Čuić (od 67. Radić), Brnić (od 73. Romić), Kreković (od 59. Šuto), Bajić, Blagaić, Šego.