Pioniri, kadeti i juniori Hajduka osvojili Kup središta Split

0

Pioniri, kadeti i juniori Hajduka osvojili su Kup nogometnog središta Split. Sva tri finala odigrana su na pomoćnom igralištu u Poljudu, a mladi Hajdukovci nisu primili nijedan gol!

Prvo su na teren u 10 sati izašli kadeti. Protivnik je bio Solin, a rezultat 4:0. Protokol je otvorio Nikola Obadić u 14. minuti. U 23. se u strijelce upisao Jere Vrcić iz jedanaesterca, a dvije minute kasnije i Mate Antunović. Pobjedu je potvrdio Mislav Petrović iz kaznenog udarca koji je sam izborio.

Pionirski obračun počeo je točno u podne. S pet metaka je „izrešetan“ GOŠK Dubrovnik 1919. Luka Vušković je u 5. minuti bio asistent Marinu Žeravici, a u 22. je zabio glavom nakon udarca iz kuta. Mateo Lekaj je u prvih 7 minuta drugog poluvremena iskoristio proigravanja Mate Ivkovića i Duje Reića. Za „petardu“ se pobrinuo Ivan Pfeifer u 54. minuti uz još jednu asistenciju raspoloženog Reića.

Najteži posao imali su juniori (bez prvotimaca Biuka i Ljubičića). Dugopolje je bilo „tvrd orah“ na kojem „bili tići“ ipak nisu polomili (u nogometnom smislu još uvijek mliječne) zube. Inicijativu Hajduk nije okrunio pogotkom iz rijetkih pravih prilika pa su pobjednika odlučili penali. U prvoj je seriji Brdar obranio udarac Rose. Hajduk je u trećoj seriji ispustio prednost, udarac Buljana je zaustavio vratar Dugopolja Matković. Odluka je pala u šestoj seriji kad je Brdar uz pomoć vratnice zaustavio udarac Žaje, a Mamić pogodio za 5:4.

Hajduk je u sve tri kategorije ušao u četvrtfinale Kupa Hrvatske dok će poraženi finalisti igrati međukolo.