Pobjeda Zadra

0

Košarkaši Zadra nadigrali su Split u dvorani Krešimir Ćosić s u drugoj utakmici finala prvenstva Hrvatske. Igra se do tri pobjede, a omjer je 1:1. Serija seli u Split, na Gripama će se u srijedu u 20 sati igrati treća, a u petak četvrta utakmica. Bude li 2:2, majstorica je na rasporedu u nedjelju 2. lipnja u Zadru.

Split je vodio samo tri puta u otvaranju utakmice – 3:2, 5:4 i 7:6 – te izjednačio na 12:12. Zadar je prelomio utakmicu serijom 13:1 za 25:13, a krajem druge četvrtine imao i 51:31. Split je serijom 12:2 prepolovio zaostatak na 53:43, ali bliže od toga nije došao. Šest minuta prije kraja Žganec je tricom za 83:59 potvrdio pobjedu Zadra.

Luka Božić je, po običaju, predvodio Zadar s 24 poena, 8 skokova i 6 asistencijaKarlo Žganec je ubacio 20, Marko Ramljak 14, Dario Drežnjak 12 poena uz 8 skokova, a Arijan Lakić 11 poena. Kod Splita je, kao i u petak u prvoj utakmici, najbolji bio Boris Tišma s 21 poenom i 9 skokova. Mate Kalajžić je dao 12, a Shannon Shorter 11, a Vito Kučić 10 poena.