POI: Šandoru bronca u bacanju diska

0

Prvog dana natjecanja na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru Velimir Šandor osvojio je brončanu medalju u bacanju diska.

Miljenko Vučić je s hrvatskim rekordom zauzeo 6. mjesto u bacanju kugle. Splitski plivač Dino Sinovčić je s petim vremenom ušao u finale na 100 metara leđno u kojem je zauzeo peto mjesto s osobnim rekordom. U 1.kolu stoloteniskog turnira nastupile su četiri hrvatske predstavnice. Pobjede su ostvarile Splićanka Anđela Mužinić i Sandra Paović, a poražene su Helena Dretar Karić i Mirjana Lučić. Nakon što je s 3:0 dobila Korejku Kim, Anđela Mužinić je u drugom kolu izgubila s 3:2 od Talijanke Brunelli. O ishodu meča Kim-Brunelli ovisi hoće li Anđela biti prva ili druga u skupini.

Drugog dana igara nastupit će četvero hrvatskih sportaša. Plivač Kristijan Vincetić na 400 metara slobodno, stolnotenisačice Sandra Paović i Mirjana Lučić te Damir Bošnjak u streljaštvu disciplini zračni pištolj 10 metara.