Poraz Jadrana od Olympiacosa

0

Jadran je u utakmici desetog kola Lige prvaka u svome bazenu izgubio od Olympiacosa. Grci su bili bolja momčad, a među jadranašima je bilo previše indisponiranih pojedinaca.

– Nama sve ovo služi za naš glavni cilj, prvenstvo Hrvatske, a eventualno i eventualno Regionalnu ligu. Danas nije išlo, golmani nam nisu dali impuls, teško je bez njihovog dodatnog učinka pobijediti ovako jaku momčad – rekao je trener Jadrana Mile Smodlaka.

Počelo je čvrsto u obrani na obje strane, tek u osmom napadu na utakmici, četvrtom Jadrana, vidjeli smo prvo isključenje, igrač više, i odmah ga je realizirao Šetka za 1:0. U napadu na drugoj strani odmah je izjednačio Kolomvos. Zabili su potom Dervisis i Genidounias golove na isteku napada, iz teških pozicija i gosti su poveli 3:1.

Gosti su početkom druge četvrtine zabili preko Genidouniasa za 5:2, ali Jadran je golovima Harkova i Butića smanjio na 5:4. U zadnjem napadu u ovoj dionici Jadran je gubio 7:5, imali su igrača više, no udarac Šetke nije našao put do mreže. S plus dva gosti su imali solidnu prednost za nastavak susreta.

Nastavili su je održavati, plus dva, plus tri… Imao je Jadran prilika smanjiti, ali nikako nije išlo. Onda je Genidounias u kontri tri minute do kraja treće četvrtine zabio za 10:6, to je već bilo osjetno vodstvo grčke momčadi. Poludio je na klupi domaćih trener Mile Smodlaka jer je grčki igrač zabio iz teške situacije, sasvim iskosa, na prvu stativu… Na gol domaćih umjesto Anića stao je Podrug, ali nije to bila večer Jadranovih vratara.

Pitanje pobjednika definitivno je riješeno na startu zadnje četvrtine kada je peterac skrivio Bukić, a za 13:8 zabio Filipović.

Jadran – Olympiacos 12:16
(2:4, 3:3, 3:5, 4:4)
Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 120.
Suci: Severo (Italija), Ohme (Njemačka).
Jadran: Podrug, Burić (1), Marinić-Kragić (3), Čagalj, Z. Butić (2), Pejković (1), Bukić (1), Harkov (3), Delić, Dobud, Šetka (1), Dužević, Anić.
Olympiacos: Bijač, Grammatikos, Gkillas (1), Genidounias (4), Fountoulis (2), Gouvis, Dervisis (1), Bušlje (2), Mourikis (1), Filipović (2), Kolomvos (3), Zerdevas.
Igrač više: Jadran 7 od 11, Olympiacos 5 od 7
Peterci: Jadran 1 (1), Olympiacos 2 (2)