Poraz košarkaša u Finskoj

0

Nakon poraza od Slovenije u Zagrebu sa 74:76, hrvatski košarkaši su u 2. kolu D skupine kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Espoou izgubili i od Finske s 71:77 (15:14, 19:20, 21:25, 16:18).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Finska je bolje otvorila treću četvrtinu. Hrvatska se vratila da bi u neizvjesnoj završnici kod 72:71 Bundović promašio drugo slobodno bacanje, a Salin 42 sekunde prije kraja pogodio ključnu tricu za 75:71.

Najefikasniji je kod Finske bio Maxhuni s 15 poena, a Huff je ubacio 14 uz 9 skokova. Hrvatsku je sa 16 poena predvodio Filip Bundović.

Kvalifikacije se nastavljaju u veljači kad će Hrvatska dva puta igrati sa Švedskom, prvo kod kuće pa u gostima. Tri od četiri reprezentacije ući će u završnu fazu kvalifikacija, Hrvatska je trenutno četvrta.