Poraz rukometašica

0

Hrvatske rukometašice izgubile su u Ljubljani od Slovenije s 18:26 na startu druge faze Europskog prvenstva. Tako su izglede za plasman u polufinale svele na minimum.

Valentina Blažević je dala 5 golova (svih 5 do rezultata 10:9), a Tea Pijević skupila 11 obrana, od čega 8 u prvom poluvremenu. Sloveniju je sa 7 golova predvodila Ana Gros, Amra Pandžić je imala 12 obrana.

Slovenija je otvorila utakmicu s 4:0, Hrvatska je sredinom prvog poluvremena izjednačila na 7:7, a potom i četiri puta povela, od 9:8 do 12:11. Slovenke su s dva gola zaredom otišle na poluvrijeme s minimalnim vodstvom 13:12. U prvih 18 minuta drugog poluvremena naša je reprezentacija dala samo jedan gol (i to iz sedmerca!), a Slovenija 7. Zaostatak 13:20 nije bilo moguće stići u završnih 12 minuta.

Kako bi ostala u igri za polufinale, Hrvatska mora pobijediti i Dansku u subotu i Švedsku u srijedu.