Predale i Konjuh i Lučić

0

Nakon što su prošle dva kola kvalifikacija, Ana Konjuh i Mirjana Lučić-Baroni predale su mečeve 2. kola WTA turnira u Eastbourneu.

Konjuh je otkazom pobjednice Birminghama Madison Keys izravno ušla u 2. kolo, ali je predala Portorikanki Monici Puig nakon sata igre kod 1:6, 3:5. 64 mjesta bolje rangirana (43-107) Puig dobila je prvih pet gemova i lako uzela prvi set. U drugom je Konjuh povela 3:1, ali je izgubila sljedeća četiri gema i obustavila otpor.

Lučić-Baroni je imala dvostruki program. U prvom je kolu nadigrala 26 mjesta slabije rangiranu (56-82) Čehinju Denisu Allertovu sa 6:4, 6:2 za sat i 10 minuta. Vodila je u prvom setu 3:0 i 4:1, Allertova je vratila izgubljeni servis i primakla se na 4:3, ali su i sljedeća tri gema otišla protiv servisa. Imala je Lučić-Baroni dvije set-lopte kod 5:3, izgubila je servis, ali je u sljedećem gemu načinila novi break nakon što je Allertova imala tri lopte za 5:5. U drugom setu je Čehinja povela 2:0, a Lučić odgovorila sa 6 golova u nizu.

Naša najbolja tenisačica nije mogla dva sata kasnije protiv prve nositeljice i 3. igračice svijeta, Poljakinje Agnieszke Radwanske. Predala je nakon 50 minuta kod 4:6, 1:2. Radwanska je otvorila meč s 3:0, Lučić se vratila na 3:3 i 4:4, da bi Poljakinja s dva gema zaredom zaključila prvi set. Drugi je set Lučić otvorila breakom, Radwanska odmah uzvratila, a Mikica uskoro predala.