Prijateljski remi Hrvatske i Jadrana

0

Vaterpolska reprezentacija Hrvatske i splitski Jadran odigrali su u Zagrebu 8:8 (2:3, 2:1, 1:1, 3:3) u revijalnoj utakmici povodom 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske i 30. obljetnice prvog od dva uzastopna Jadranova naslova prvaka Europe.

Jadran je tri četvrtine vodio. Hrvatska je četvrtu četvrtinu otvorila s dva gola za svoju prvu prednost, 7:5, na što su Jadranaši odgovorili s tri gola zaredom. Minutu i pol prije kraja izjednačio je Fatović na asistenciju Vrlića. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Bila je to i pripremna utakmica Barakuda za utakmicu s Grčkom u Ateni u utorak na startu Svjetske lige.

Neposredno prije početka revije Hrvatska – Jadran, izbornik Barakuda Ivica Tucak odredio je 13 igrača koje vodi u Atenu već sutra (ponedjeljak, 17. siječnja) na utakmicu protiv Grka.

U utorak u 18.00 naša će reprezentacija odigrati protiv Grčke utakmicu 1. kola Svjetske lige.

U Ateni će igrati Bijač, Marcelić, Krapić, Vrlić, Fatović, Bukić, Vukičević, Burić, Milaković, Žuvela, Benić, Bašić i Zović. Prvi vratar Marko Bijač je već u Ateni, budući da igra za Olympiacos, i tamo će dočekati suigrače.