PSG i Benfica minimalno slavili

0

U prvim utakmicama osmine finala nogometne Lige prvaka, Paris Saint Germain je svladao Chelsea s 2:1, a Benfica Zenit s 1:0.

Na Parku Prinčeva je u 39. minuti John Obi Mikel skrivio prekršaj na 23 metra od gola Chelsea. Slobodni udarac je izveo Zlatan Ibrahimović, a nesretni Mikel u živom zidu skrenuo loptu koja je prevarila vratara Courtoisa. U nadoknadi prvog dijela, Mikel se iskupio izjednačujućim pogotkom. Willian je izveo korner s desne strane, Mikel je ostao nečuvan na 5 metara od gola, primio loptu i poslao je u mrežu. Do nove su prednosti Parižani stigli u 78. minuti. U akciji su sudjelovali Verratti, Ibrahimović i Di Maria, koji je prebacio zadnji red gostiju. Pravovremeno je utrčao Edinson Cavani i pogodio kroz noge Courtoisa.

Na lisabonskom Luzu aktivniju je igru (posjet 61-39, udarci 15-5, u okvir 5-2) Benfica protiv Zenita naplatila u 91. minuti. Criscito je na tridesetak metara od gola nepotrebno s leđa skrivio prekršaj za drugi žuti karton. Ubacio je Gaitan, a Jonas glavom s 8 metara proslijedio loptu u mrežu.

Uzvrati su za tri tjedna u Londonu i Petrogradu. U srijedu se u 20.45 sastaju Roma-Real Madrid i Gent-Wolfsburg.