Real remizirao, Kovačić isključen

0

Real je dva puta vodio, ali je Valencia na svojoj Mestalli izvukla 2:2. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, dok je Mateo Kovačić isključen sredinom drugog poluvremena.

Bila je to prava utakmica za nogometne sladokusce. Golovi, penal, crveni karton, brojne prilike, a pobjeda je u posljednjoj minuti mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Bliže su joj bili gosti iz Madrida, s obzirom da su dva puta imali prednost. Prvi je gol bio zbilja spektakularan. Benzema je u 16. minuti gurnuo loptu za Balea, ovaj petom dao za Ronalda, koji gleda na jednu, a loptu ostavlja na drugu stranu za natrčalog Benzemu. Francuz s ruba kaznenog prostora gađa donji lijevi kut. Do zasluženog je izjednačenja domaćin, nakon dvije-tri propuštene prilike, došao u nadoknadi prvog poluvremena. De Paul je proigrao Gomesa, kojeg Pepe nadomak peterca ruši, a siguran je izvođač najstrože kazne bio kapetan Valencie Parejo.

Sredinom drugog poluvremena, točno u 68. minuti, Real je ostao s igračem manje. Mateo Kovačić zbog zakašnjelog je starta s leđa, uklizavanja potplatom na Cancelov gležanj, dobio izravni crveni karton. Na ulazu u zadnjih 10 minuta, u samo jednoj minuti postignuta su dva gola. Kroos je zdesna iz slobodnog udarca ubacio, Bale glavom od suprotne stative donio prednost Realu koju je čim se krenulo s centra poništio Paco Alcacer. Ubacio je De Paul, Rodrigo na 5 metara prebacio za Alcacera koji glavom iz neposredne blizine spušta loptu u suprotni kut. U posljednjoj minuti nadoknade, pregršt uzbuđenja. Treći uzastopni korner za Real izveo je Modrić slijeva, u petercu Bale promašuje glavom, a Ronaldo samo zaustavlja loptu za domaću obranu. U kontri Negredo ide sam na Navasa, koji brani, a odbijenu loptu s 18 metara Andre Gomes šalje pored gola. U rekontri Modrić dugom loptom preko pola igrališta pronalazi Balea, koji iskosa s lijeve strane promašuje vrata.

Real je tako ostao na trećem mjestu, dva boda iza Barcelone, koja ima i utakmicu manje, te 4 boda iza lidera Atletico Madrida. Samo bod iza Reala je Villareal. Valencia dijeli 10. mjesto s Malagom.