Remi Splita i Dinama iz Minska

0

Nogometaši Splita odigrali su 1:1 s Dinamom iz Minska u drugoj utakmici u sklopu priprema u Turskoj.

Crveni su po prikazanoj igri možda zaslužili i pobjedu protiv vrlo agresivne, na trenutak i grube bjeloruske momčadi. Posebno zbog činjenice da je Dinamo do vodstva u 31. minuti došao nakon evidentnog prekršaja na Merajiću koji je nekoliko minuta nakon što se on dogodio primao liječničku pomoć izvan terena.

Naime, strijelac Gogiašvili nagazio je Splitovog lijevog beka u jednom duelu uz aut liniju, suci se nisu oglasili, pa je igraču Dinama ostao slobodan put do mreže nakon čega je neometan svladao nemoćnog Duku.

Prije i poslije toga momčad Vjekoslava Lokice bila je bolji suparnik, nekoliko puta su Crveni zaprijetili vrataru momčadi iz Minska, a suci su već na početku utakmice propustili suditi jedanaesterac na Pešiću.

U drugom poluvremenu Split je nastavio pritiskati suparnika koji je praktički ostao bez prave prilike u nastavku. Jednu od boljih prilika stvorio je Ivan Tomičić u 60. minuti, driblingom je slomio svog čuvara, a zatim je pokušao pogoditi bliži gornji kut, međutim lopta je prošla tik uz vratnicu.

Crvenima se trud isplatio u 65. minuti susreta, Jovanović je primio loptu u suparničkom šesnaestercu, stoper Dinama ga ruši nakon čega je glavni sudac odmah pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Josip Jurendić, igrač koji je ušao u drugom dijelu i unio potrebnu mirnoću u Splitove redove.

Do kraja susreta Split je kontrolirao igru, ali bez značajnijih prilika. Tek vrijedi izdvojiti udarac Pešića s otprilike 25 metara, međutim bjeloruski vratar uspio je obraniti taj pokušaj.

Sljedeća utakmica u Turskoj na rasporedu je u nedjelju kada će Crveni odmjeriti snage s Zarijom Balti.