Rijeka i Dinamo uspješni

0

Zagrebački Dinamo ušao je u šesnaestinu finala UEFA Europa lige i kolo prije kraja osigurao europsko proljeće. Dinamo je u Rotterdamu pobijedio Feyenoord s 2:0 golovima Petkovića iz penala na kraju prvog poluvremena i Majera u 53. minuti.

Wolfsberger je u Moskvi s 1:0 svladao CSKA za koji je Vlašić odigrao svih 90, a Bistrović završnih 30 minuta. CSKA je ispao, u skupini K Dinamo je sigurno prvi, a Wolfsbergeru će biti dovoljan i bod protiv Feyenoorda koji mora pobijediti u Austriji.
U skupini G igrali su AEK-Braga 2:4 i Zorja Luhansk-Leicester 1:0. Leicester i Braga idu dalje.

U skupini H Lille -Sparta Prag 2:1 i Milan-Celtic 4:2. Za Lille je Bradarić odigrao cijelu utakmicu, za Milan Rebić 83 minute, a njihovi su klubovi prošli dalje.

U skupini I Qarabag -Maccabi Tel Aviv 1:1, Filip Ozobić je za domaće odigrao 84 minute, i Sivasspor-Villareal  0:1. Villareal je prošao, Maccabiju će trebati bod protiv Sivasspora koji mora pobijediti u Tel Avivu.
U skupini J LASK-Tottenham 3:3 i Antwerpen-Ludogorec 3:1. Antwerpen trenera Ivana Leke i Tottenham idu dalje. U skupini L Gent -Slovan Liberec 1:2 i Crvena zvezda-Hoffenheim 0:0. Za goste je Kramarić odradio drugo poluvrijeme. Remi je bio dovoljan Hoffenheimu za prvo, a Crvenoj zvezdi za drugo mjesto pa je mogući protivnik Dinama u šesnaestini finala.

Rijeka je osvojila prvi bod u Europa ligi. Vodila je dva puta u San Sebastianu, strijelci su bili Velkovski i Lončar, ali je vodeća momčad španjolskog prvenstva Real Sociedad dva puta izjednačio. U Alkmaaru su AZ i Napoli odigrali 1:1. Rijeka je ranije ispala. U borbi za šesnaestinu finala u skupini F Napoli ima dva boda više od Real Sociedada i AZ Alkmaara. Za tjedan dana će igrati Napoli-Real Sociedad i Rijeka-AZ Alkmaar.

U skupini A igrali su Cluj -CSKA Sofija 0:0 i Roma-Young Boys 3:1. Za Cluj je Damjan Đoković odigrao svih 90, a Gabriel Debeljuh 86 minuta. Roma je prošla, Young Boysu će biti dovoljan bod protiv Cluja kojem treba pobjeda u Švicarskoj. U skupini B Molde-Dundalk  3:1, Arsenal-Rapid Beč 4:1. Sinjanin Mateo Barać je za Rapid odigrao drugo poluvrijeme. Arsenal je prošao, Rapidu će trebati pobjeda, dok je Moldeu dovoljan i bod u Beču.
U skupini C Nica-Bayer Leverkusen 2:3 i Slavija Prag-Hapoel Beer Sheva 3:0. Jedvaj zbog bolesti nije putovao u Nicu. Petar Musa je za Slaviju odigrao zadnjih 10 minuta. Slavia i Bayer su prošli dalje.

U skupini D Glasgow Rangers -Standard Liege 3:2, Benfica -Lech 4:0. Za Rangers je Barišić odradio 88 minuta i upisao asistenciju dok Katić nije igrao zbog ozljede. Za Standard je Čop dao gol i odigrao prvo poluvrijeme. Rangers i Benfica su prošli dalje.

U skupini E Granada-PSV 0:1 i Omonia-PAOK 2:1. Granada i PSV su prošli dalje.

18 od 24 momčadi koje idu u šesnaestinu finala već su poznate: Roma, Arsenal, Slavija Prag, Bayer Leverkusen, Glasgow Rangers, Benfica, Granada, PSV, Leicester, Braga, Lille, Milan, Villareal, Antwerpen, Tottenham, Dinamo Zagreb, Hoffenheim i Crvena zvezda. Pritom su prvo mjesto u skupini i status nositelja ždrijeba osigurali Roma, Arsenal, Villareal, Dinamo Zagreb i Hoffenheim. Za tjedan dana ćemo saznati još 8 dok će 8 momčadi doći iz Lige prvaka od kojih znamo samo jednu, ruski Krasnodar.