Rijeka na pragu trećeg pretkola Lige prvaka

0

Hrvatski nogometni prvak Rijeka na Rujevici je pred 6 tisuća gledatelja nadigrao prvaka Walesa The New Saints s 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Već u 4. minuti Josip Mišić pogodio je mrežu Velšana iz slobodnog udarca s 19 metara. Tukao je preko zida, točno po sredini gola, ali je gostujući vratar Harrison ostao bez reakcije. Minutu kasnije iskupio se donekle Harrison kada je Gorgonov udarac odbio u korner. U 7. minuti je zaustavio i udarac Vešovića s ruba kaznenog prostora. The New Saints, 11 puta prvak Walesa (posljednjih 6 godina zaredom), konsolidirao je svoje redove pa Rijeka unatoč inicijativi više nije tako lako dolazila do prilika kao u otvaranju utakmice. U završnici prvog poluvremena Harrison je zaustavio dobar prodor Gavranovića. Dvanaest udaraca, od čega šest u okvir, uputila je u prvom poluvremenu Rijeka, dok gosti iz Walesa nisu nijednom zapucali!

Dugo je i u nastavku Rijeka lomila otpor protivnika i kad su se The New Saints napokon pokušali malo otvoriti, sjevnula je u 68. minuti akcija u tri poteza HeberRistovskiMatei koji je izbliza poentirao za 2:0. U 77. Vešović je proigrao Mateia koji je dobro pucao, ali je Harrison bio na mjestu. Pet minuta prije kraja, Quigley je mogao bitno promijeniti situaciju pred uzvrat, ali iskosa s lijeve strane nije bio precizan, a nije uočio ni Mullana samog pred vratima Sluge. Bradarić je u nadoknadi dao lijepu loptu za Vešovića, koji na pet metara od gola nije dobro reagirao.

Rijeka je tako stekla lijepu prednost pred uzvrat u Walesu za osam dana. Omjer udaraca bio je 26-2, u okvir 11-0, korneri 11-0 posjed lopte 69:31 posto…