RNK Split razbio moldavsku Zariju

0

Nogometaši Splita u trećoj su pripremnoj utakmici u Turskoj svladali trenutno trećeplasiranu moldavsku momčad Zariju Balti s uvjerljivih 4:0 (0:0).

Splitovci su na utakmicu putovali u Manavgat, gradić koji je od njihovog sjedišta u Beleku udaljen nekih pola sata vožnje autobusom.

Vjekoslav Lokica odlučio se za kombinirani sastav, te je većinu udarnih snaga ostavio na klupi. Prvi dio prošao je u taktičkom nadmudrivanju, bez velikih šansi, a jedino što vrijedi izdvojiti je udarac koji je u početnim minutama uputio Pavlovski, te s druge strane dva pokušaja Mihaliova koje je bez većih problema ukrotio Luka Kukić.

U nastavku je Lokica postepeno promijenio gotovo cijelu momčad, a Split je ubrzo zagospodario terenom i to naplatio u posljednjoj četvrtini susreta. Točno na sredini drugog poluvremena, Pešić je ubacio loptu iz kornera, a Vidović glavom pogodio za 1:0. Lijep je zgoditak postigao u 75. minuti Ivan Jukić. Vidović mu je prsima spustio loptu, a Jukić je iz poluvoleja s 19 metara neobranjivo pogodio lijevi kut. Samo dvije minute kasnije, Jukić je uzvratio Vidoviću povratnom loptom nakon prodora po desnom krilu, a Vidović je s 15 metara bio precizan. Do kraja je još Jovanović izborio jedanaesterac koji je rutinirano realizirao Jurendić.

Sljedeću utakmicu Split će igrati u srijedu protiv kazahstanskog Kairata.

Split je nastupio u sastavu: Kukić (od 46. Bender), Maglica (od 63. Merajić (od 78. Baturina), Dupovac (od 70. Grubišić), Mikulić, Vasilj (od 46. Jurendić), Jakić (od 46. Boljat), Vuković (od 46. Vidović), Kapetanović (od 55. Pešić), Pavlovski (od 46. Jukić), Roglić (od 46. Tomičić), Ugrina (od 46. Jovanović).