Rukomet: Hrvatska – Makedonija 34-24

0

U susretu 1. kola drugog kruga europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj, hrvatska reprezentacija je u Krakowu pobijedila Makedoniju 34-24 ostavši u igri za plasman u polufinale.

Hrvatska je baš kao i protiv Islanda sjajno ušla u susret. Odabranici Željka Babića su nakon 10 minuta igre vodili s velikih 7-1 usmjerivši utakmicu prema našoj pobjedi i osvajanju važnih bodova u borbi za polufinale. Hrvatska je u prvom poluvremenu imala i sedam razlike (15-8), no dojam je malo pokvaren u samoj završnici poluvremena kada je Makedonija smanjila zaostatak na četiri gola zaostatka (13-17). U prvom poluvremenu odlični su bili Marino Marić, Marko Kopljar i Marko Mamić sa po tri gola, dok je Mirko Alilović sakupio sedam obrana. Ključ dobrog rezultata bila je i odlična obrana na Kiri Lazarovu koji u prvom dijelu nije zabio niti jedan pogodak.
Na otvaranju drugog dijela Makedonija je smanjila na 14-17, no uslijedila je hrvatska serija 3-0 za novih šest razlike. U 37. minuti ponovo smo imali sedam golova viška (22-15), a dvije minute kasnije i plus osam (24-16). Na polovici drugog dijela Hrvatska je prvi put na utakmici imala i deset golova prednosti (28-18) koliko je bilo i na kraju susreta.
Izbornik Babić je izrotirao cijelu momčad, a do pobjede su nas predvodili Ivan Slišković sa šest golova, te Marino Marić i Manuel Štrlek sa po pet golova, dok je Mirko Alilović sakupio 11 obrana. Kod Makedonaca, koje vodi hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, najefikasniji su bili Dejan Manaskov sa sedam i Filip Kuzmanovski sa četiri gola, dok njihov najbolji igrač Kiril Lazarov nije zabio niti jedan pogodak. U drugom susretu iz ove skupine Francuska je deklasirala je Bjelorusiju 34-23 (20-15). Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili 20-5. Bjeloruse može utješiti kako su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre su dobili 18-14 i tako barem malo ublažili poraz.
Novi ispit, možda i ključni u borbi za polufinale, hrvatski rukometaši imat će u subotu protiv Francuske. Na ljestvici vode Poljska, Norveška, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Poljaci i Norvežani imaju susret manje. Na začelju su Makedonija i Bjelorusija bez bodova.