Španjolska-Hrvatska 0:3!!!

0

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nadigrala je Španjolsku u Burgosu s 3:0 u derbiju 6. skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo igrača do 21 godine!

Izabranici Nenada Gračana deklasirali su furiju uzvrativši joj s kamatama za poraz na Rujevici 17. studenog, kada su Španjolci vodili 3:0, a Hrvatska preko Pašalića i Radoševića smanjila na 3:2. U ovom dvoboju Gračan nije mogao računati na strijelce iz prve utakmice, ali ni na kartoniranog Halilovića, te ozlijeđenog Pjacu. U Burgosu su naši utakmicu riješili u samo 12 minuta, od 36. do 48. Protokol je načeo Šibenčanin na privremenom radu u Salzburgu, Duje Ćaleta-Car. Stasiti stoper je bio najviši u skoku nakon što je Ćorić izveo korner s desne strane. Samo 6 minuta kasnije, ukazao se Stipe Perica (na fotografiji). Izborio se za loptu između dva protivnička igrača, pa iskoristio sjajno proigravanje Ćorića i ljevicom s lijeve strane precizno naciljao suprotni kut. Zadranin kojeg je Chelsea ove sezone posudio Udineseu svoje je golgeterske sposobnosti potvrdio i na početku drugog poluvremena. Iskoristio je poigravanje domaćeg vratara Arrizabalage, koji ga je na 25 metara od gola pokušao predriblati. Perica mu je uzeo loptu i s njom se ušetao u gol za konačnih 3:0.

Čestitke svim igračima. Nije bilo jednostavno s obzirom na velik broj izostanaka, ali pokazali su kvalitetu, odgovornost prema dresu koji nose, bili su vrlo ozbiljni i na koncu smo zasluženo pobijedili velikim rezultatom, izjavio je nakon utakmice izbornik Nenad Gračan.

U nedjelju se sastaju San Marino i Švedska, dok će Hrvatska u utorak u Zaprešiću ugostiti Estoniju. Hrvatska je pobjedom u Burgosu preuzela prvo mjesto na ljestvici s 15 bodova, Španjolska je ostala na 13 (remi sa Švedskom u listopadu, također na domaćem terenu), dok Švedska ima 10 bodova, ali i dvije utakmice manje, pa je po broju izgubljenih bodova zapravo najbolja (tri pobjede i remi u Španjolskoj). Iz konkurencije za plasman na završni turnir u Poljskoj praktički je otpala Gruzija (9 bodova, ali i utakmica više od Hrvatske i Španjolske), dok su bez ikakvih šansi Estonija (4 boda) i San Marino (1 bod osvojen u Estoniji i utakmica više).

Plasman na Euro U-21 u Poljskoj 2017. izborit će pobjednici svih 9 kvalifikacijskih skupina, dok će četiri od 9 drugoplasiranih reprezentacija (one s najboljim učinkom) razigravati za preostala dva mjesta na završnom turniru.